НОВІ ПРАВИЛА ОТРИМАННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ

visibility116Новини

НОВІ ПРАВИЛА ОТРИМАННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ
Нині досить багато розмов про зменшення кількості осіб, які мають право на отримання житлової субсидії. Варто спростувати деякі безпідставні чутки й визначитися, хто ж насправді має право на одержання цього виду допомоги, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 №329, що затвердила зміни до порядку надання субсидій. Нагадуємо, що право на отримання комунальної субсидії мають родини, чиї витрати на оплату ЖКП перевищують розмір 15 % від спільного доходу сім’ї. До речі, люди, що знімають житло, згідно з договором оренди, теж мають право на отримання субсидії.

НА ЯКИЙ ТЕРМІН ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ СУБСИДІЯ?

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням на відповідний сезон: неопалювальний (з травня до вересня включно) або опалювальний (з жовтня до квітня включно), а на наступний період - без звернення, за винятком окремих категорій отримувачів. Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік.

ПРО ОБРАХУНОК ДОХОДІВ

Звертаємо вашу увагу, як і раніше, для непрацюючих пенсіонерів замість сукупного доходу за попередній рік, при розрахунку допомоги на комунальні послуги, враховується дохід лише за місяць, попередній перед зверненням. Для решти осіб – при призначенні субсидії, приміром, у жовтні 2018 враховуються доходи за І півріччя цього ж року. Важливим є те, що враховуються й доходи членів сім'ї осіб із складу домогосподарства, навіть, якщо вони зареєстровані за іншою адресою. Так, для призначення субсидії враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання (тобто навіть за умови, якщо їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства). При визначенні осіб, які належать до членів сім’ї, керуються нормами статті 3 Сімейного кодексу України.

У ЯКИХ ВИПАДКАХ СУБСИДІЯ НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ?

Право на отримання субсидії втратили: - нечесні орендодавці, які не показали доходи від здачі майна в оренду; - громадяни, які зробили одноразову покупку або сплатили за надані послуги суму понад 50 тис. грн; - власники автівок, з дати випуску яких пройшло менше 5 років, крім автомобілів, наданих органами соціального захисту; - боржники з оплати ЖКП; - особи, які перебували за кордоном більше 60 діб протягом року; - власники квартир площею більше 120 кв. м або будинків – більше 200 кв. м. (це обмеження не поширюється на прийомні, багатодітні родини, дитячі будинки сімейного типу); - громадяни працездатного віку, які офіційно ніде не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні (такі заявники набувають право на звернення за умови сплати єдиного соціального внеску). У виняткових випадках субсидія може призначатися за рішенням комісії, створеної при районному управління праці та соціального захисту населення.

І ЩЕ ОДНА УМОВА

Постановою введено обов’язок для громадян, яким призначено субсидію, щомісячно сплачувати обов’язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати обов’язкової частки надання субсидії припиняється. Також постановою передбачено повернення до державного бюджету виконавцями послуг сум невикористаних субсидій двічі на рік (після закінчення опалювального та неопалювального сезону), в тому числі невикористані суми субсидії на оплату природного газу та електричної енергії, що використовуються не тільки для опалення.