Ілля Білобородько – переможець міжнародного турніру з тенісу у Святопетрівському

visibility77Новини

Міжнародний юнацький турнір другої категорії під егідою міжнародної федерації тенісу ITF «Viccourt Cup» - 2019» стартував 21 січня в Українському тенісному центрі у Святопетрівському. Це єдиний турнір в Україні такої високої категорії. Його учасники – знані у Європі та світі тенісисти до 18 років. У прес-конференції з нагоди відкриття змагань взяли участь виконавчий директор Федерації тенісу України, член правління Європейської федерації тенісу Євген Зукін, головний суддя турніру, виконавчий директор компанії «Babolat» Олександр Печьонкін, старший тренер Українського тенісного центру, Заслужений тренер України Сергій Сітковський, перші номери посіву Роко Хорват (77 місце у світовому рейтингу юніорів) та наша юна зірка Любов Костенко (47 місце в рейтингу до 18 років), минулорічна переможниця турніру Дар’я Лопатецька. Присутні відмітили, що турнір у Святопетрівському дуже представницький і найпрестижніший в Україні. На змагання завітали представники 30 країн світу. У юнаків посів очолює представник Хорватії Роко Хорват, який торік здобув тут перемогу, й нині завітав на турнір, бо йому дуже сподобалася атмосфера змагань, гостинність українців, високий рівень підготовки спортсменів, які беруть в ньому участь. Серед дівчат першим номером посіву є українка Любов Костенко, яка у першому поєдинку у двох сетах з рахунком 6:0 та 7:5 перемогла Ніну Данісову із Словаччини. Україну також представляють вже досить відомі в юнацькому тенісі Діана Ходан, Аліна Цюрпалевич, Сабіна Зейналова, Каріна Качур, Ілля Білобородько, Олександр Овчаренко, Олексій Шестаков. Своєрідною родзинкою змагань стала участь в основній сітці турніру сина відомого шведського тенісиста Бьорна Борга – Лео. Євген Зукін також зазначив, що цього року в Україні буде проведено сім турнірів під егідою ITF. Тож протягом семи тижнів наші юні спортсмени на вітчизняних кортах зможуть змагатися із гідними суперниками, здобувати залікові бали, підвищувати свій рейтинг. Виконавчий директор Федерації тенісу України підкреслив, що “Viccourt Cup”-2019” – турнір, що має сталі традиції, адже проводиться 28 раз, високий рівень організації, цікавість глядачів й, звісно ж, спортивну інтригу. Тож, корти Українського тенісного центру – фундамент для майбутніх зірок світового тенісу. Організатори турніру щиро дякували меценату українського тенісу, віце-президенту ФТУ Ігорю Миколайовичу Гуменюку та Святопетрівському сільському голові Антону Михайловичу Овсієнку за сприяння і підтримку змагань. А тепер власне про турнір. У його півфінал вийшли три представники нашої країни — Любов Костенко, Катерина Дятлова та Ілля Білобородько. Харків’янка Любов Костенко у чвертьфіналі у напруженій боротьбі здолала на два роки старшу 17-річну італійку Матильду Маріані (5 номер посіву): 3-6, 6-1, 6-2, потім перемогла 15-річну білоруску Яну Колодинську: 2-6, 6-1, 6-1 й вийшла у фінал змагань. Також Любов Костенко та Фатіма Кейта (Румунія) дійшли до фіналу парних змагань, де, на жаль, поступилися італійкам Маріані/Ціодато: 4-6, 4-6. 17-річна Катерина Дятлова у двох сетах здолала другу сіяну тенісистку з Польщі Александру Елень: 6-1 6-2, але у наступному поєдинку за вихід у фінал поступилася італійці Сарі Ціодато (6 номер посіву). Серед юнаків до фіналу дійшов 17-річний Ілля Білобородько (5 номер посіву), який у чвертьфіналі здолав однолітка з Великої Британії Оскара Вейтмана: 6-3, 6-2, а у півфіналі впевнено переміг австрійця Філіпа Мізоліча: 6-3, 6-1. І ось фінал. Ілля Білобородько впевнено переміг 15-річного представника Франції Джованні Печчі-Перікара: 6-3, 5-7, 6-3 й став переможцем юніорського турніру «Viccourt Cup» - 2019». До речі, це друга перемога Іллі у січні, адже нещодавно він виграв турнір першої категорії у Празі. А ось Любов Костенко, як і торік, у фіналі поступилася, але тепер вже Сарі Ціодатто: 6-4, 2-6, 2-6.