Відверто: Леся Бедрицька

today 02.01.2020 query_builder 14:14 remove_red_eye 1100 bookmarks Відверто

Лаконічна довідка

• Засновниця медичного центру "Прайм-Плюс" (м. Вишневе)

• Народилася на Київщині

• Вищу освіту здобула в Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця

• Виховує двох дітей.

1. Чим захоплювалися в дитинстві?

- Навчанням. Любила іноземні мови - англійську, французьку. Навчалася цілодобово. Мені пощастило закінчити перший Національний медичний ліцей. Це був експериментальний заклад. Усі профільні предмети начитували викладачі Медичного університету. Вимоги були дуже серйозні. Та після навчання в ліцеї було простіше вступити до медуніверситету.

2. Чому вирішили стати лікарем?

- Хотілося обрати справжню професію - потрібну людям. Мені здавалося, що педагогіка і медицина - це дві найбільш важливі сфери життя. Та вчителем я себе не уявляла, тому обрала медицину. Такий фах був у мого прадідуся.

3. Бізнес - це жіноча справа?

- Безумовно. У жінок є дуже багато якостей та здібностей, яких немає у чоловіків. Тому у багатьох питаннях ми виграємо конкуренцію у бізнесі. З точки зору економічної науки, зараз ера сервісного маркетингу, ера маркетингу взаємовідносин. А ця сфера життя ближча жінкам. Надання сервісу, встановлення комунікацій із клієнтами, партнерами - це жіноча справа. Ми вміємо знаходити підхід до чоловіків, до дітей, до різних категорій населення. Ми гнучкіші та менш конфліктні. Жінка може зробити крок назад, щоб потім зробити ривок вперед. Тому жінкам комфортно в бізнесі.

4. Як практик оцініть реформи, що відбуваються в сфері охорони здоров'я?

- У бюджеті на 2020 рік передбачено збільшення фінансування сфери охорони здоров'я на 13% у порівнянні з нинішнім роком. Як би там не було, та держава інвестує в охорону здоров'я громадян. І з огляду на фінансові можливості держави, це досить суттєві кошти. Адже тільки здорові громадяни можуть працювати, народжувати здорових дітей. Тому це насамперед питання безпеки держави. Та відкритим залишається інше питання - ефективності використання цих коштів. 72 млрд грн передбачено на відшкодування послуг для населення.

5. Часом складається враження, що змінюється тільки вивіска, а не суть?

- Не погоджуся. Насправді суть також змінилася. Українська медицина реформується за аналогом британської моделі, яка визнана найбільш ефективною в світі. Полягає вона в тому, що держава створила Національну службу охорони здоров'я, через яку і здійснюється фінансування - лікарі отримують кошти у відповідності до кількості укладених декларацій. Річ у тім, що це позитивно вплинуло на лікарів - вони справді стараються надати гарні послуги. Тепер лікар зацікавлений, щоб саме з ним підписали декларацію, щоб до нього приходили пацієнти. Лікарі почали більше заробляти. А відтак вони стали більш орієнтованими на клієнтів. Змінилося саме ставлення до пацієнта.

6. Чи може приватна медицина бути соціальною?

- Звичайно, може. Все залежить від керівника. Ми, наприклад, дуже хочемо, щоб наш заклад приймав більше людей, щоб наші послуги були для них доступними. У нашому закладі 20-відсоткові знижки діють для всіх пенсіонерів, учасників АТО і членів їхніх родин, для осіб із інвалідністю, багатодітних родин. Хочемо також розробити систему знижок для педагогів. Беремо участь у багатьох соціальних проєктах та заходах, що проходять, зокрема у Вишневому. Завжди надаємо знижки на перші відвідування, щоб якомога більше людей змогли познайомитися з приватною медициною та оцінити її переваги. Тому принцип лояльної цінової політики наразі є визначальним для нас. Ми намагаємося не підвищувати вартість послуг.

7. Медичний заклад Вашої мрії?

- З позиції управлінця, прагну, щоб була достатня кількість кадрів. На жаль, місцевих лікарів у передмісті недостатньо. А з Києва фахівці не дуже хочуть їздити у Вишневе. Взагалі люблю, щоб все працювало злагоджено. Цього в роботі нашого закладу намагаюся досягати максимально. Впевнена, що керівник не обов'язково весь час має знаходитися на місці. Заклад повинен відмінно працювати і за відсутності менеджера. Це є свідченням високого рівня менеджерської роботи, коли кожен знає свої функції.

8. Ваша формула балансу: бізнес - сім'я. Як встигнути все?

- Я керуюся пріоритетами. Якщо в якийсь період мені більше уваги треба приділити роботі, приміром, під час запуску нового проєкту, домашні справи можуть трошки постраждати. А коли на роботі все спокійно і класно, то більше часу приділяю дітям і сім'ї. Вдома я не топ-менеджер і не бізнес-вумен, я звичайна жінка.

9. Які якості цінуєте в інших?

- Дуже ціную совісність, старанність. Завжди кажу, не соромно чогось не знати, соромно не вчитися, а ще більш соромно не хотіти знати. Усі люди, які навколо мене, старанні та совісні. І я завжди ставлюся так до людей, як хотіла, щоб ставилися до мене.

10. А в собі, що цінуєте найбільше?

- Мабуть, якості кризового менеджера. Навіть у найскладніших ситуаціях можу знайти вихід. Встановити причинно-наслідковий зв'язок. Виявити корінь проблеми. І головне - відшукати оптимальні шляхи для її вирішення.

11. Без чого не уявляєте свого життя?

- Без певного навантаження. Динаміки. Якщо у мене все тихо та спокійно, я починаю вигадувати, що ж мені ще можна зробити. Що додати, що покращити. Коли все спокійно, починається застій. Взагалі, коли я не працюю, мені здається, що щось не так.

12. Без кого не уявляєте свого життя?

- Без дітей, звичайно.

13. Як любите відпочивати?

- Обожнюю подорожі. Дуже люблю дорогу, приміряти на себе життя інших країн та міст, люблю потрапляти в нові місця.

14. І яке життя щонайкраще пасувало Вам?

- Дуже сподобався Неаполь. Взагалі Італія подобається. А цього літа відкрила для себе Чорногорію.

15. Яка книжка змінила Вас?

- Пауло Коельйо "Алхімік". Її головний заклик: "Мрій і йди за мрією". Займайся тим, що приносить задоволення. Інша важлива для мене книга шведських професорів Й. Ріддерстрале та К. А. Нордстрема "Бізнес в стилі фанк". Основна теза - немає рамок, свідомість має звільнитися від обставин. І тоді народжуються сміливіші, амбіційніші рішення та ідеї. В бізнесі в будь-яких питаннях намагаюся керуватися цим принципом.

16. Слідуй за мрією. А яка Ваша найбільша мрія?

- Ми підприємці мислимо практично. Мрію про благополучне життя в Україні. Це якщо про глобальне. Для себе бажаю, щоб діти зростали, щоб було достатньо часу і можливостей подорожувати. Щоб колектив нашого закладу був задоволений роботою, а наші пацієнти рівнем отриманих послуг.

17. Кому із сучасників симпатизуєте?

- Річарду Бренсону, британському підприємцю, засновнику корпорації "Virgin Group". Це винахідник нових методів мислення, управління, найсміливіших бізнес-рішень.

18. Ваше життєве кредо?

- Немає нічого неможливого. Роби те, що треба, і буде те, що буде. Якщо кожен на своєму місці працюватиме по-максимуму, то й життя стане кращим.

19. Що плануєте на наступний рік?

- Розширити систему знижок. Запровадити видачу лікарняних. Розвивати сервіс виїздів лікарів додому. Зробити цю послугу максимально доступною. Можливо, ще щось нове вивчу. Цього року отримала новий багаж знань - закінчила магістратуру з управління закладами охорони здоров'я.

20. Яке найбільше випробування?

- Дуже мало людей проходять випробування владою і успіхом. Тому завжди важливо залишатися собою. Ставитися до грошей легко. Любити, дружити, дихати з тими, з ким дружив до того, як став заможним та успішним.

87 запитів за 0,205