Жити нині досить важко. а коли хвороби атакують. то взагалі жах: чи поїсти купити, чи за комуналку заплатити, чи все ж лікарські препарати придбати?
Але скоро весна й сама природа допоможе нам вижити, адже зелена аптека - поруч. Ці засоби застосовують туристи, працівники спецпідрозділів й вони довели свою ефективність за відсутності інших ліків.
За високої температури наступить полегшення, якщо пожувати кору верби.
Всі знають, що подорожник заживляє подряпини, а відвар з нього допомагає при кашлі. При ранах на вражені ділянки кладуть жвачку з березового листя.
Незамінною є й дубова кора. З неї роблять чай при розладі шлунку. Вона діє і як жарознижуючий засіб, сприяє рубцюванню ран і допомагає при обмороженнях (кора вимочується у холодній воді кілька годин, потім вариться 30 хв і використовується для обмивання вражених ділянок).
При опіках використовують розрізану сиру картоплю або до місця враження прикладають потовчені листки подорожника і прив'язують.
Ангіну лікують свіжим соком ріпчастої цибулі по 1 чайній ложці 3-4 рази на день, а також полоскання горла відваром ромашки.
Від мозолів допомагає подорожник або лопух.
Лопух знадобиться й при радикуліті. Змочіть його холодною водою, зворотним боком покладіть на місце болю й зав'яжіть.
Смола-живиця хвойних порід швидко заживляє рани, виразки, тріщини.
Чайну ложку подрібнених листків чорниці залийте склянкою окропу, залиште на 30 хв і обробляйте гнійні рани.
Чорниця також хороший засіб проти проносу. Чай із кінського щавлю і відвар чаги мають подібні властивості.
Чаєм із чистотілу промивають рани, а чай із звіробою зупиняє запальні процеси в організмі, поліпшує роботу серця, заживляє рани.
Трохи марганцівки, кинутої у підозрілу воду, врятують від кишкових розладів, а чай із коріння пирію - від цукру в крові. У 1 літр води додати 2-3 столові ложки подрібненого коріння, прокип'ятити, варити на слабкому вогні 20 хв. Пити замість води. Допомагає відразу.
Деревне вугілля допоможе від дизентерії і болю у шлунку.
Якщо тривалий час довелося голодувати, виходити з голоду можна за допомогою молочної сироватки. Перший день - 50% води, 50% сироватки, другий день - 75% сироватки, 25% води, третій день - 100% сироватки.