Чи зникнуть маршрутки в найближчі роки?

today 23.02.2018 query_builder 21:19 remove_red_eye 448 bookmarks Новини

Нещодавно, 7 лютого, уряд вніс зміни до двох постанов, які стосуються порядку проведення конкурсу на регулярних автобусних маршрутах та правил надання послуг на автомобільному транспорті.

Адже всі ми вже давно незадоволені якістю надання послуг перевізниками, постійним підняттям тарифів ними.

Є надія, що це сприятиме поліпшенню безпеки та якості перевезень, створенню належних умов для людей з вадами здоров'я.

Урядовці очікують, що внаслідок реформування у цій сфері з наших доріг нарешті зникнуть маршрутки.

Для всіх перевізників (крім міжнародних рейсів) зберігається конкурсний підхід, але для міжобласних він буде проходити за заявницьким принципом, - повідомляє "Економічна правда".

Перевізник повинен подати перелік документів, підтвердити, що відповідає вичерпному списку вимог, після чого отримує дозвіл на перевезення пасажирів і починає працювати.

Переможець конкурсу укладатиме договір на п'ять років. Угоду можна продовжити ще на такий же період, якщо не буде порушень і перевізник вкладатиме кошти в оновлення автопарку.

Якщо на отримання маршруту документи подають два чи три перевізники і всі вони відповідають мінімальним вимогам щодо безпеки та якості і мають усі документи, то дозвіл надається усім.

Далі працюють базові правила ринкової економіки: компанії пропонують пасажиру найкращі умови, а він обирає перевізника.

А ось конкурс щодо міських, приміських, міжміських та внутрішньообласних маршрутів буде проходити за зміненою "бальною" системою.

За що перевізник може отримати бали?

Чим вищої категорії екологічності транспортний засіб (Євро-3 — Євро-6), тим більше балів нараховується за кожен з них.

Також бали даються за низькопідлогові автобуси. За кожен з них перевізник може отримати п'ять балів. За електробус дають сім балів, за автобуси на економічних видах пального (газодизель чи гібрид) — п'ять балів.

Автобуси для перевезення людей з інвалідністю оцінюються найвище — за них дають вісім балів.

З 2019 року перевізники будуть зобов'язані на приміських і міських маршрутах мати в автопарку не менше 35% таких транспортних засобів, а після 2020 року — 50%.

Крім "плюсів", перевізник може отримати "мінуси" за порушення правил безпеки.

Очікується, що постанови будуть опубліковані і набудуть чинності у найближчі тижні.

Подивіться інші записи

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Березані, Богуславі, Борисполі, Василькові, Вишгороді, Гатному, Димері, Переяславі-Хмельницькому,Таращі, Тетієві, Яготині (12.06)

today 12.06.2021 remove_red_eye 290

Годину тому “Київ оперативний” оприлюднив відео дорожньо-транспортної пригоди в с. Тарасівка за участі пішохода (є відео моменту ДТП)

today 15.05.2021 remove_red_eye 1131

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Боярці, Бузовій, Бучі, Вишневому, Гатному, Гореничах, Горенці, Гостомелі, Гурівщині, Забір’ї, Дмитрівці, Забір’ї, Ірпені, Лісному, Лісниках, Личанці, Любимівці, Малютянці, Милій, Мрії, Княжичах, Крюківщині, Обухові, Немішаєвому, Святопетрівському, Софіївській та Петропавлівській Борщагівках, Петрушках, Тарасівці, Хотові, Чайках, Фастові, Юрівці (27.05)

today 27.05.2021 remove_red_eye 373

Гороскоп на червень

today 01.06.2021 remove_red_eye 348

У Борисполі затримали серійного крадія (є відео)

today 03.06.2021 remove_red_eye 58

На Білоцерківщині у браконьєрів вилучили сітки, човен і рибу

today 28.05.2021 remove_red_eye 127

92 запитів за 0,249