НеДОБРОвільне об’єднання

today 06.02.2018 query_builder 21:17 remove_red_eye 1271 bookmarks Новини

"На майдані, біля церкви, революція іде..." Саме ці слова класика згадалися, коли у п'ятницю, 26 січня, підходив до Забірської сільської ради. Тут зібралися представники громадськості Забір'я, "група підтримки" Боярського міського голови Олександра Зарубіна, чимало правоохоронців. Привід непересічний - сесія, на якій депутатський корпус села мав ухвалити остаточне рішення про створення об'єднаної територіальної громади з Бояркою. 

І депутати, під застереження громадськості про незаконність цього рішення і крики "Ганьба", 10 голосами "за" та двома "проти" проштовхнули ухвалення рішення про створення ОТГ з містом, після чого швиденько залишили приміщення сільської ради. Тож, після розгляду у вищих інстанціях (Київській ОДА та ЦВК) можливо й у Києво-Святошинському районі з'явиться перша міська ОТГ.

Чому можливо? Бо є чимало чинників, які перешкоджають із впевненістю сказати, що вибори до Боярської ОТГ будуть найближчим часом призначені.

nbsp;

Анатолій Карбан, місцевий житель і активіст, розповів, що вперше у районі громаді села Забір’я вдалося запустити процедуру відкликання депутатів, згідно Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Проведено збори, створено ініціативну групу, зібрано необхідну кількість підписів, подано до Забірської територіальної виборчої комісії підписні листи, які пройшли необхідну перевірку. Наразі питання знаходиться на розгляді в сільській ТВК.

nbsp;

Ті ж самі депутати, яким поки лише виборці висловили недовіру, брали участь в останньому голосуванні за об’єднання з Бояркою, то чи може воно вважатися по суті легітимним?

Адже, як стверджує жителька села Ольга Лукашенко, свого часу було зібрано 800 підписів виборців села за створення Княжицької об'єднаної територіальної громади, в яку повинні були увійти Княжичі, Музичі, Бобриця та Забір'я. Але забірські депутати вважали, що центр громади повинен бути саме у Забір'ї, а тому проігнорували думку громадськості й розпочали процес об'єднання з Бояркою, де, між іншим, нині  містяни  вимагають зменшення тарифів на комунальні послуги, які, мабуть, в Боярці найвищі в Україні - 33 грн 40 коп за один кубометр холодної води.

У Забір'ї, до речі, за цей же обсяг люди сплачують лише 15 грн і зовсім не бажають потрапити під боярський тарифомор.

У судах нині знаходяться три позови про порушення діючого законодавства  сільською радою і всі вони стосують процедури об'єднання. Якщо хоча б один із них виграє громада села, то вся піраміда незаконних рішень завалиться й процес створення ОТГ доведеться розпочинати спочатку.

nbsp;

На стихійному мітингу, що відбувся біля сільської ради одразу після проведення «доленосної» сесії було ухвалено рішення продовжувати боротьбу для відстоювання  у правовому руслі інтересів забірців.

nbsp;

А мені подумалося, якби наші народні обранці з усіх фракцій зменшили б собі кількість відпусток, менше за кордоном відпочивали, а краще закони писали б, то процес створення ОТГ відбувався значно швидше. Адже що потрібно, щоб села не боялися міст, як чорт ладану, - лише одного - староста не повинен бути весільним генералом, таким собі наглядачем, котрий контролює виконання рішень ради ОТГ, йому слід надати право вето при ухваленні рішень щодо бюджету і змін до нього, при вирішенні земельних питань, які стосуються території, яку він представляє.  Все ще нема закону про вихід з ОТГ.

nbsp;

Процес децентралізації, створення об'єднаних територіальних громад триває. Будемо сподіватися, що забірці зможуть довести свою правоту в судах й на добровільних засадах ( як це прописано в законі) створять  ОТГ.

87 запитів за 0,190