1 березня – день пам’яті 12 мучеників Кесарійських

today 01.03.2023 query_builder 07:15 remove_red_eye 95 bookmarks Новини

Сьогодні, 1 березня, в православному календарі — день пам’яті 12 мучеників Кесарійських. Памфіла пресвітера, Валента диякона, Павла, Порфирія, Селевка, Федула, Юліана, Самуїла, Іллю, Данила, Єремію, Ісаю стратили під час правління імператора Діоклетіана в Кесарії Палестинській приблизно 308-309 року.

Памфіл жив в III столітті і був пресвітером в Кесарії Палестинської. На той час він був одним з найбільших богословів. Народився Памфіл в Беріте Фінікійському, отримав гарну освіту. Коли він став пресвітером, то став вивчати християнську літературу. Крім цього, Памфіл збирав християнські письмові пам'ятники і пояснював Святе Письмо - йому вдалося зібрати бібліотеку з 30 тисяч томів. При церкві Памфіл організував богословську школу і навернув до християнства багатьох язичників.

Разом з ним працювали Павло і Порфирій. Вони всі були схоплені і два роки просиділи у в'язниці.

Єремія, Данило, Юліан, Самуїл, Ілля — п'ятеро юнаків, які постраждали за свою віру в Христа і під час суду назвалися іменами пророків Старого Завіту. Їх вбили разом із Павлом, Порфирієм і Памфілом. Селевій був слугою Памфіла, якого схопили та вбили напередодні страти його господаря. Звістку про смерть слуги передав Феодул, а Юліан був чоловіком похилого віку, який просто пожалів християн.

Їхні останки пролежали чотири дні і дикі звірі не торкнулися їх. Язичники були дуже збентежені цим, тому дозволили християнам поховати мучеників.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,197