1 липня — день пам’яті мучеників Леонтія, Іпатія і Феодула

today 01.07.2022 query_builder 07:45 remove_red_eye 210 bookmarks Новини

Святі жили в I столітті від Різдва Христового. Були військовими в римському війську. Святого Леонтія, за його доблесну службу, навіть призначили на керівну посаду - він очолював імператорське військо у місті Тріполі. Життя майбутнього мученика було сповнене благочестивості й доброчесності. Люди, що оточували його, любили Леонтія за доброту, інформує сайт ТСН.

Якось у Тріполі імператор Веспасіан, який був відомий своєю жорстокістю у ставленні до християн, віддав розпорядження сенатору Адріану переслідувати християн і навіть позбавляти їх життя. Адріан відправив до міста Тріполі своє військо на чолі з майбутнім мучеником Іпатієм, щоб схопити Леонтія. Іпатій сильно захворів у дорозі і його стан все погіршувався. Уві сні під час тяжких мук побачив він ангела, який наказав Іпатію звернутися до Бога з молитвою. До того ж зробити це потрібно було всім загоном.

Прокинувшись, Іпатій і його загін тричі помолилися. Відразу страшна недуга відійшла від нього і він увірував у Христа. В загоні служив молодий воїн Феодул, якого дуже здивувало це чудо. Серце його спалахнуло полум'ям любові до Господа. І тому він разом з Іпатієм таємно пішов на пошуки Леонтія.

Щойно вони дійшли до Тріполі, їх зустрів мешканець цього міста і запросив до себе переночувати. Пізніше з'ясувалося, що це сам Леонтій. Іпатій та Феодул почали вмовляти його розповісти про Бога. А опісля захотіли отримати святе хрещення.

Загін воїнів прийшов до Тріполі разом із сенатором Адріаном. Він дізнався, що Феодул з Іпатієм прийняли християнську віру і наказав їм із Леонтієм публічно відмовитися від Бога. Але вони не захотіли цього зробити. Через це вони спочатку зазнали страшних катувань, а потім були вбиті.

Наші пращури у цей день відзначали народне свято - Ярилін день.

Для того, щоб задобрити Ярило, пращури здійснювали різні обряди та ритуали, дотримуючись язичницьких традицій. Цей день у народі ще називають "Макушка літа". За своєю суттю він схожий на свято літнього сонцестояння та Івана Купала, яке відзначається 7 липня. Згідно з повір'ями, цього дня святі змагалися з божествами, вирішуючи, хто ж сильніший. І Бог Сонця був настільки сильний, що кожного разу відроджувався, наповнюючи все живе світлом та благодаттю.

У цю дату можна збирати трави та готувати з них лікувальні настої. Також не зайвим буде зібрати родичів та друзів за великим столом. Віруючі можуть помолитися святим про допомогу у справах та міцне здоров'я.

Енергетика дня Бога Ярили не приймає алкоголю, тож відмовтеся від його вживання сьогодні. Також уникайте конфліктів та сварок, намагайтеся спілкуватися з людьми позитивно. Якщо вам наснився добрий сон, то нікому про нього не розповідайте, тоді він обов'язково здійсниться. Не дозволяється лінуватися. Не варто витрачати багато грошей.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

ранковий туман - буде спекотний день;

цього дня багато опадів - зима буде сніжною;

на вулиці від самого ранку гаряче - день буде ясним;

якщо вранці немає роси - день буде дощовим;

ворони літають високо - до поганої погоди;

незаміжня дівчина вмиється ранковою росою - зустріне благочестивого нареченого;

народитися в Ярилин день - бути товариським і творчим.

Фото - із відкритих джерел

92 запитів за 0,177