12 березня – традиції, заборони, народні прикмети, прогноз погоди

today 11.03.2023 query_builder 20:55 remove_red_eye 81 bookmarks Новини

З цього дня в давні часи дороги починали руйнуватися, покриватися брудом і поступово перетворюватися на бездоріжжя. Наші предки в цей період не могли вирушати в далеку дорогу, і проводили дні вдома.

За часів Київської Русі в цей день перед відправкою в дорогу перевіряли і "слухали" дорогу. Для цього проходили трохи пішки і перевіряли, чи не занадто м'яка земля і чи не капає вода з дахів. Якщо підозрювали, що скоро буде відлига і річки розіллються, то в дорогу було вирушати небезпечно. А якщо земля була твердою і мерзлою, то мисливці відправлялися на полювання.

12 березня вважається дуже вдалим днем для посівних робіт, висаджування рослин в теплицю і на розсаду. А якщо три дні поспіль не було морозів, то можна вже сіяти насіння на городі.

Також 12 березня влаштовували банний день - щоб змити всі зимові хвороби.

У цей день намагалися не вирушати в дорогу, а якщо вже й їхали, то не можна було махати рукою вслід - інакше трапиться біда. Сьогодні не можна лаятися і лихословити. Також 12 березня не можна влаштовувати весілля і стригти волосся, а також просити гроші в борг - будеш ходити в боргах наступні три роки.

У день Прокопа, за давніми повір'ями, двері будинку повинні бути відкритими для гостей і рідних. Не можна в цю дату відмовлятися впускати людини, якщо він прийшов в гості. Також не можна відмовляти друзям і рідним у допомозі.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

на вербі набрякли бруньки, буде хороший урожай;

вже розпустилися верхівки верби — чекайте на хороші посіви;

на вербі з'явилися перші листочки, то вже можна сіяти ранні овочі та зелень;

вилізли проліски — пора починати польові роботи;

граки летять на гнізда — чекайте на теплу весну;

рясний капіж в цей день - буде тепле літо;

вівці голосно і часто блеють - до погіршення погоди;

день безхмарний і сонце сильно гріє, то березень буде теплим.

У Києві та області 12 березня буде хмарно з проясненнями. Вночі можливі дощ та мокрий сніг, вдень місцями - невеликий мокрий сніг. Вночі пориви вітру будуть сягати 15-20 м/с.

Вночі температура повітря в Київській області буде від 3 градусів тепла до 2° морозу, а вже вдень 1-6° тепла. У Києві вночі стовпчики термометрів покажуть близько 0°, а вдень піднімуться до + 3-5°.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,166