13 березня – день пам’яті преподобних Василія Декаполіта та Іоанна Касіяна Римлянина

today 12.03.2023 query_builder 23:27 remove_red_eye 56 bookmarks Новини

13 березня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Василія Декаполіта. Він був візантійським монахом, учеником та сподвижником Прокопія Декаполіта. Жив у Константинополі в одному з монастирів. В той час імператором був Лев III, який вів боротьбу з тими, хто вшановував ікони.

Василій Декаполіт разом зі своїм вчителем був ув'язнений в темницю, де перебував до самої смерті імператора. Після смерті Лева III прожив ще 10 років і помер своєю смертю. Сталося це 750 року.

Також 13 березня православна церква вшановує День пам’яті преподобного Іоанна Касіяна Римлянина, який жив у 4-5 століттях.

Святий Касіян був християнським монахом, теологом та письменником. Він вів аскетичний спосіб життя, подорожував і багато писав про дисципліну й власний досвід спокуси. Преподобний Іоанн Касіян вважається одним із засновників чернецтва в Галлії, куди святий перебрався жити.

Преподобний Іоанн Кассіан Римлянин за місцем народження та мовою, на якій писав, належав Заходу, але духовною батьківщиною святого завжди був православний Схід. Багато років він відвідував чернечі обителі. Жив у монастирях Палестини, Єгипту та Азії. Був другом святителя Іоанна Златоуста і деякий час слухав його проповіді в Константинополі. Маючи практичний досвід духовного життя, преподобний Іоанн заснував два монастирі в Марселі за статутом східних обителей: чоловічий і жіночий. А у 417 році написав 12 книг, в яких показав своїм співвітчизникам зразки життя у монастирях. Іоанн Кассіан Римлянин також ознайомив читачів з духом подвижництва православного Сходу. У своїх творах преподобний Касіян грунтувався на духовному досвіді подвижників.

Святий Іоанн Касіян Римлянин мирно спочив в 435 році.

87 запитів за 0,175