13 листопада відзначають Всесвітній день доброти

today 13.11.2021 query_builder 12:57 remove_red_eye 416 bookmarks Новини

Історія цього свята сягає Японії: 1997 року там створили волонтерський "Всесвітній рух за доброту", активісти якого допомагали людям у різних життєвих ситуаціях.

Символом дня вважається серце. Як кажуть вчені, добрі люди менше хворіють, живуть довше і при цьому відчувають своє життя більш гармонійним. Про важливість доброти багато говорять зараз, у пандемію коронавірусу. Сотні тисяч людей, незалежно від приналежності до того чи іншого волонтерського руху, допомагають своїм ближнім: приносять літнім сусідам продукти чи ліки, беруть собак на "перетримку", доки господар перебуває у лікарні та й просто підтримують добрим словом. Інформує Інтерфакс.

А ще сьогодні у світі відзначають Міжнародний день сліпих.

День був заснований 1984 року ВООЗ на згадку про знаменитого французького викладача Валентина Гаюї. Саме він одним із перших у світі заснував освітній заклад та низку підприємств для незрячих людей.

Щороку, 13 листопада, Грузинська Церква вшановує пам'ять святих мучеників Тбіліських, закатованих і вбитих персами і монголами у XIII столітті. Імена цих героїв невідомі, як невідома точно і кількість вірян, які в один день стали святими. Історики стверджують, що їх було сто тисяч.

13 листопада православна церква вшановує пам'ять преподобних Спиридона та Никодима, просфорників Печерських. За переказами, двоє святих, які жили у ХІІ столітті у Ближніх печерах Києво-Печерського монастиря, протягом 30 років виконували свій послух - пекли просфори. Преподобний Спиридон прийшов у монастир за ігумена Пимена вже немолодою людиною. Подвижник супроводжував свою працю невпинною молитвою і співом псалмів. Святий Никодим працював поруч із преподобним Спиридоном і вів таке ж строге життя.

Легенда оповідає про диво, здійснене святими: одного разу піч загорілася, але вони змогли загасити вогонь, залишившись неушкодженими. Напевно, тому у народі Никодима та Спиридона шанували як охоронців будинку від пожежі. Також святі оберігали родини від інших нещасть.

Іменини: Всеволод, Олександр, Олексій, Анатолій, Артемій, Василь, Герман, Іван, Кузьма, Микола, Роман, Сергій, Степан, Федір.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,200