15 липня — покладання ризи пресвятої Богородиці у Влахернах, день пам’яті святого Фотія

today 15.07.2022 query_builder 07:14 remove_red_eye 220 bookmarks Новини

Чесна риза (частина одягу) Богородиці є дорогоцінною святинею для вірян, яка нагадує про земне життя Діви Марії. У V столітті цей одяг був вивезений з Палестини до Константинополя. На березі Влахернської затоки побудували величний храм, де і почали зберігати святиню. Богородиця неодноразово рятувала Константинополь та його жителів від навали ворогів. В пам'ять про це встановили окреме свято - покладання ризи пресвятої Богородиці у Влахернах, інформує сайт ТСН.

А ще 15 липня - день пам'яті святого Фотія. Він був митрополитом Київським і всієї Русі. Добробут Церкви дозволяв святителю Фотію надавати велику допомогу збіднілому Константинопольському Патріархату, зміцнювати міжнародне значення Православної Церкви та держави. Він також написав багато послань і повчань, серед яких "Чин обрання і поставлення єпископів", "Повчання про важливість священного сану і обов'язки священнослужителів", а також "Духовний заповіт", пише УНІАН.

У цю дату можна братися за будь-яку роботу і завершувати розпочаті справи - вищі сили принесуть успіх у справах і допоможуть досягти бажаного. Православні віруючі можуть помолитися святому Фотію про захист рідних та близьких, а також допомогу в насущних справах.

Господині готують на вечерю вареники з вишнею. У цей день заведено саджати березу біля будинку. Слов’яни вірять, що це дерево оберігає людей і житла від нечистої сили. Колись сьогодні дівчата проводили любовні привороти. Вони таємно клали на поріг будинку гілочку берези. Після того, як коханий переступає гілку, ховають її в сухе місце і промовляють: «Як цей прут сохне, так нехай і він, (ім’я хлопця), від любові до мене сохне».

Збереглися такі народні прикмети на сьогодні:

жовті листочки на деревах - осінь і зима будуть ранніми;

з цього дня починає цвісти вода в річках;

якщо після дощу риба висовує голову з водойми, вечір буде теплим;

у листі дерев ховаються комахи - чекайте на дощ;

вдень чути квакання жаб - до дощу;

на гачок впіймався в'юн - це також вказує на дощ;

якщо у лісі багато ягід, то зима буде морозною;

якщо сьогодні вийти в поле, вмитись джерельною водою та витертись вишитим рушником, то можна покращити здоров'я;

якщо птахи літають низько, то день буде дощовим;

якщо ви побачите уві сні, що плачете - хороший знак, підсвідомість очищається від накопиченого негативу;

наснилася дорога - теж непогано, ви не стоїте на місці;

сон залишив неприємне відчуття - пора зайнятися своїм здоров'ям.

Народні повір'я свідчать, що 15 липня не рекомендується багато розмовляти, особливо в негативному ключі – можуть початися проблеми із зубами. Не можна тримати негативні думки в голові. Також не слід пересаджувати рослини та плодові дерева – не приживуться. Незаміжнім дівчатам не рекомендується залишати немитий посуд, інакше майбутній чоловік виявиться з поганою репутацією.

Також не варто працювати на городі чи в полі. Збиратися в далеку дорогу. Не можна шити та займатись домашніми справами.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,177