15 листопада варто загадувати бажання. Кажуть, неодмінно здійсниться

today 15.11.2021 query_builder 10:50 remove_red_eye 416 bookmarks Новини

Люди вірили, що загадане в цей день бажання обов’язково збудеться.

У церкві 15 листопада вшановується пам’ять пророка Авакума, який є восьмим з 12 апостолів. У цей день Православна Церква також вшановує чудотворну ікону Божої Матері Шуйської (Смоленської), написану в 1654-1655 роках у Воскресенському приході міста Шуї Володимирської єпархії. Святому лику приписують багато чудесних зцілень, особливо від очних хвороб. Є переказ, що від ікони отримали зцілення від біснування юнак Яків й багато інших хворих.

Крім того, у церковному календарі це дата вшанування пам’яті святих Акиндіна, Пігасия, Анемподиста, Аффонія, Єлпидифора та інших мучеників. У народі день також називали Житницями, так як на Акиндіна було прийнято молитися про збереження зерна. Інші назви свята: «Акиндінів день», «Акундинів день», «Житниці», пише Главком.

Пігас, Акиндін і Анемподист служили у царя Сапора II. Таємно вони проповідували християнство, але правитель дізнався про це, коли почав гоніння на християн. Їх судили, катували, але вони не відреклися від своєї віри. Люди бачили їх страждання, приєдналися до них, тисячі повірили в Христа. Цар не зміг домогтися свого, тому всіх стратив.

Традиції та звичаї

15 листопада Авакуму молилися про те, щоб діти міцно спали. Існував навіть спеціальний обряд, що проводився знахарями. Все робилося таємно від близьких людей.

Цей день присвячувався вогню. У будинках розтоплювали печі, біля яких грілися всі члени сім’ї. Вечорами, щоб скоротати час, розповідали один одному різні історії.

Люди вірили, що загадане в цей день бажання обов’язково збудеться. Тому дорослі будували плани на майбутнє і ділилися своїми роздумами.

Наші предки вірили, якщо до заходу сонця попросити прощення у людей, яких образив, то життя стане легшим і веселішим. Також вважали, що у цей день добре купувати одяг і він довго прослужить. Головне – вибирати не найдешевший.

Іменини

15 листопада День ангела відзначають: Костянтин, Доменіка, Альберт, Леопольд, Маркіян, Акиндин, Пігасій

Фото - Главком

92 запитів за 0,165