16 серпня — день пам’яті преподобного Антонія Римлянина Антонія Римлянина

today 16.08.2022 query_builder 06:08 remove_red_eye 55 bookmarks Новини

У вівторок, 16 серпня, церква вшановує пам’ять преподобного Антонія Римлянина, інформує ТСН.ua.

Преподобний Антоній народився в Римі 1067 року у православних батьків. Рано осиротів, він роздав більшу частину своєї спадщини жебракам, решту - викинув в бочці в море і прийняв чернечий постриг в одному з пустельних скитів, де прожив 20 років. Гоніння з боку латинян на православних примусило братію розійтися. Преподобний Антоній поневірявся, переходячи з місця на місце, поки не знайшов на безлюдному березі моря великий камінь, на якому цілий рік прожив в пості і молитві.

Пізніше, незадовго до Різдва Пресвятої Богородиці, він опинився поруч з Новгородом. Там заснував монастир, багато молився і працював. Все життя дбав про жебраків, хворих, і овдовілих жінок.

Подію цю засвідчено в новгородських літописах. На цьому місці преподобний, з благословення святителя Микити Затворника, заснував монастир на честь Різдва Пресвятої Богородиці. На другий рік рибалки виловили бочку зі спадщиною преподобного Антонія, пущену в море багато років тому. Вказавши, що було в бочці, преподобний забрав її і купив для обителі землі. Преподобний Антоній управляв обителлю 16 років, а напередодні смерті призначив своїм наступником інока Андрія. Помер 3 серпня 1147 року.

У цей день наші пращури збирали малину і готували з неї страви, також можна консервувати ягоду; готували з черемхи лікарські засоби; працювали в городі. Також 16 серпня можна виходити заміж і одружуватися.

На Антона не рекомендувалося влаштовувати прибирання - ані вимітати пил, ані виносити сміття. Говорили, що якщо поприбираєш в будинку, то і в гаманці весь рік буде так само чисто.

Не можна з'ясовувати стосунки. Якщо справа закінчиться сваркою, помиритися не вдасться ще тривалий час.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

сильний вітер на Антона - до холодної зими;

яка погода 16 серпня - така буде в жовтні;

сильний і холодний вітер - до морозної зими, теплий - до м'якої і сніжної;

домашня птиця почала линяти - до холодів;

хмари вишикувалися на небі в одну лінію - до сильних вітрів.

Фото - ТСН

92 запитів за 0,184