17 березня – день пам’яті преподобного Герасима Йорданського, мучеників Павла і Юліанії

today 16.03.2023 query_builder 21:18 remove_red_eye 43 bookmarks Новини

17 березня в церковному календарі — день пам’яті преподобного Герасима Йорданського. Народився він у провінції Лікінія (нині Туреччина) в заможній родині. З юного віку вирішив вести сподвижницьке життя, тому деякий час провів у Тивайській пустелі (Єгипет). На короткий час повернувся до своєї батьківщини, однак 450 року перейшов до Святої Землі і поселився в Йорданії. Заснував там монастир, який став дуже популярним місцем, куди приходили чоловіки, що прагнули християнської досконалості.

В ті часи в Палестині було поширене вчення монофізитів і Герасим теж на деякий час став його послідовником. Однак згодом під впливом Євтимія Великого зміг розкаятися і повернутися до істинної віри. Часто накладав на себе Герасим важку покуту. Він міг довгий час нічого не їсти, тільки приймати святе Причастя. За це його дуже сильно цінував Євтимій Великий.

У монастирі Герасима жило щонайменше 70 ченців, для яких преподобний запровадив спеціальний устав. П'ять днів на тиждень кожен з них проводив в мовчанні в усамітненні в келії, споживаючи воду, коріння і небагато сухого хліба, а в суботу та неділю всі приходили на літургію в церкві. Помер Герасим близько 375 року.

Також 17 березня - день пам’яті мучеників Павла і Юліанії. Павло і його сестра Юліанія жили в ІІІ столітті у фінікійському місті Птолемаїді і сповідували християнську віру.

То був час правління імператора Авреліана і час гонінь на християн. Одного разу імператор приїхав в Птолемаїду, серед тих, хто зустрічав, був Павло, який осінив себе хресним знаменням, і це помітили. Чоловіка схопили і кинули в темницю. Наступного дня судили, і Павло відкрито сказав про свою віру в Христа. За це його піддали мукам. Юліанія заступилася за брата і привселюдно стала звинувачувати імператора. Дівчину схопили і також почали катувати, але і вона, і її брат стійко все витримали. Троє воїнів, які катували святих, були настільки вражені, що негайно увірували в Христа. Цих чоловіків негайно стратили. Юліанію віддали в будинок розпусти для оскверніння, але всі, хто намагався доторкнутися до святої, втрачали зір. Тоді розгніваний імператор наказав стратити святих.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,173