18 березня у народі називали Конон Городник. Цього дня мали звичай замочувати насіння овочів перед висадкою, починали копати городи та вносити добрива. Вважається, що на це свято потрібно обов’язково займатися городніми роботами, навіть якщо іде сніг та погода цьому не сприяє.
Робота розпочата на Конона Городника принесе плідний урожай. Також слід пересаджувати та доглядати кімнатні рослини. А ще вважається, що сімейні пари повинні пити цього дня вино з корицею – це зміцнює почуття та шлюб.
У поминальну суботу варто відвідати храм, замовити сорокоуст або літургію за упокій, подати записку з іменами померлих чи помолитися за них вдома. Також треба відвідати кладовище і прибрати могили.
18 березня дозволялося прибирати, прати, копати город - вважалося, що Конон не любить ледарів. Святого просили про гарну погоду, врожаї і допомоги в городніх і садових роботах. Також 18 березня готували велику сімейну вечерю, за якою збиралася вся сім'я. Ті, хто був у сварці, в цей день обов'язково повинні були помиритися.
У цей день заборонено влаштовувати галасливі застілля та поминати померлих алкоголем, а також згадувати про померлих з образою або злістю, страждати. Не можна змушувати себе працювати через силу - можна захворіти, але і ледарювати також не можна, а потрібно вибрати собі заняття до душі. На Конана побоювалися брати в руки граблі та вила - щоб влітку град не побив город і сад. Не можна пліткувати і розпускати чутки про інших людей. Також 18 березня заборонялося робити покупки - вважалося, що всі придбані речі можуть принести нещастя і проблеми.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
погода ясна і тепла — літо буде помірно спекотним;
перші проліски з'явилися в лісі — вже можете починати оранку;
ясна погода вказує, що влітку не буде граду.
На Київщині 18 березня буде мінлива хмарність, але без опадів. Швидкість північно-східного вітру буде 5-10 м/с. В області вночі температура повітря буде 0-5° морозу, а вдень 5-10° тепла. У Києві вночі прогнозують 0-2° морозу, а вдень 6-8° тепла.
Фото з відкритих джерел