18 липня вшановують пам’ять преподобного Афанасія Афонського

today 18.07.2022 query_builder 06:14 remove_red_eye 149 bookmarks Новини

Афанасій народився в благочестивій християнській родині і рано осиротів. Виховувався у черниці, наслідуючи їй в чернечому житті. Незабаром обігнав своїх однолітків у науках і, після смерті своєї прийомної матері, був узятий до Константинополя, інформує УНІАН.

Афанасій довго поневірявся, але в підсумку прибув в Киминский монастир і впав до ніг Преподобному ігумену, просячи одягти його в чернечий образ. Ігумен з радістю виконав його прохання. Тривалими постами, пильнуваннями, працями нічними і денними Афанасій вже незабаром досяг такої досконалості, що Святий ігумен благословив його на подвиг безмовності у відокремленому місці недалеко від монастиря. Афанасій опинився в місті поблизу Афона, де побудував собі келію і служив Господу.

В Афоні він спорудив лавру, зібрав братію, де встановив монастирський порядок. Одного разу, після пережитого голоду, в Лаврі почали будівництво, а ігумену уві сні з'явився Господь і попередив його про швидку кончину. Тоді Афанасій сказав про це братії, надів свої кращі одежі, помолився і вийшов разом з деякими ченцями дивитися на будівництво.

У якийсь момент верх храму обрушився, і п'ятьох братів завалило камінням. Премудрий Афанасій і зодчий Данило залишилися живі і всі чули, як ігумен славив Господа. Ченці стали розбирати каміння, але знайшли старця вже мертвим.

Збереглися такі народні прикмети на сьогодні:

місяць закінчується - до врожаю хлібів;

місяць світить ясно - осінь буде сухою і теплою;

суха трава в низинах - наступного вечора чекати дощів;

павуків багато - погода буде сухою та теплою.

Наші предки вірили, що якщо 18 липня довго дивитися на місяць, то можна додати собі сил і здоров'я. Також в цей день пекли булочки і печиво у формі Місяця, залучаючи удачу.

У цю дату небажано сумувати та злитися. Це відштовхне успіх на цілий рік. Православна церква суворо забороняє пліткувати, розкривати свої та чужі секрети, обговорювати інших людей. Це загрожує вкрай неприємними наслідками.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,160