19 липня – день пам’яті святого Сисоя Великого

today 19.07.2022 query_builder 07:08 remove_red_eye 244 bookmarks Новини

Премудрий був ченцем-відлюдником і жив в Єгипетській пустелі. За своє життя здійснив чимало подвигів, досяг високої духовної чистоти і сприйняв дар чудотворення, так що одного разу навіть своєю молитвою повернув до життя померлого отрока, розповідає УНІАН.

Сисой Великий був надзвичайно суворий до себе, але з милосердям ставився до всіх тих, хто звертався до нього за допомогою. Він говорив, що його шлях - ставити себе нижче за всіх інших, тому що саме таке приниження веде до чистоти духу.

На смертному одрі він говорив, що бачить Ангелів і розмовляє з ними, щоб вони дали йому ще трохи часу на покаяння. Учні, стоячи над Сисоєм Великим, дивувалися - вважали, що немає потреби йому в чомусь каятися. Але премудрий був упевнений - він недостатньо пізнав каяття за своє життя. У той момент, коли він це вимовив, обличчя його засяяло і Господь забрав святого на небеса.

На честь пам'яті святого сьогодні відзначається народне свято 19 липня - Сісоїв день.

Вважається, що в цей день роса має цілющу силу, тому наші предки, прокинувшись, ходили босоніж по траві - вірили, що такий ритуал принесе здоров'я і удачу на цілий рік. Також сьогодні можна молитися Сисою Великому про благополуччя в справах.

19 липня жінкам заборонено прати та займатися прибиранням по дому. Народні прикмети свідчать, що не можна давати і позичати гроші - самі потребуватимете. Православна церква забороняє сваритися та лихословити, особливо, з близькими та коханими.

У Сисоїв день не можна поспішати, інакше розпочата справа завершиться провалом. Проблеми, що виникли 19 липня, скоро вирішаться самі собою.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

листя пожовкло - до ранньої осені та зими;

жовті хмари - до дощу;

місяць на небі добре видно – буде багатий урожай;

якщо вранці у горах туман, то день буде сонячним;

якщо чимало птахів літають низько над землею, то готуйтесь до дощів;

чутно ворон, то скоро буде негода.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,181