22 серпня – день пам’яті апостола Матвія

today 22.08.2022 query_builder 06:52 remove_red_eye 73 bookmarks Новини

22 серпня в церковному календарі – день пам'яті апостола Матвія. Святий народився у Віфлеємі та з дитинства вивчав священні книги в Єрусалимі. Навчанням чоловіка керував Симеон Богоприємець. Все своє життя Матвій був доброчесним, багато молився. Коли Ісус Христос почав шукати учнів та проповідував, Матвій став одним з 70 апостолів, інформує ТСН.UA.

Наші предки в цей день побоювалися за здоров'я корів. За старих часів вірили, що 22 серпня змії можуть з корів всю кров висмоктати, тому тварин сьогодні не випасали, повідомляє УНІАН.

У цей день проводили ритуал для кращого доїння кіз або корів. Для цього рано вранці в поле виносили глечик з коров'ячим або козячим молоком, і залишали, поки роса не випарується. На Русі вірили, що після цього у тварин буде краще удій. Доїти корів і кіз намагалися на самоті, щоб не наврочили.

Святого Матвія шанували торговці. Вважалося, що апостол допомагає в торгівлі, тому 22 серпня часто влаштовували ярмарки і розпродажі, а також призначали великі угоди. Дата вважається вдалою для великих покупок і інвестицій.

Талісманом людини, народженої 22 серпня є бурштин. Вперше натуральний бурштин описали ще X століття до нашої ери. Жерці у Стародавньому Єгипті використовували камінь для муміфікації. А в Давньому Римі робили прикраси для патриціїв. Здавна бурштин вважався каменем, який захищає від безлічі недуг.

У цей день не варто дивитися на місяць. Не потирайте руки. 22 серпня краще не носити металеві прикраси. 22 серпня не можна виганяти на випас домашню худобу. У цей день не можна поспішати і приймати поспішні рішення.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

дивилися, який сьогодні день: вітряний - буде холодна зима;

якщо 22 серпня негода - наступного року буде неврожай;

ранній іній означає хороший врожай наступного року;

видно на небі місяць досить чітко - кінець серпня буде спекотним;

рясна роса вранці-до теплого і сонячного дня.

Сьогодні, 22 серпня, на Київщині ясно, без опадів. Температура повітря становитиме +29 градусів вдень та +20 вночі.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,174