24 березня православні вшановують преподобного Софронія, затворника Києво-Печерського, святителя Софронія, патріарха Єрусалимського

today 24.03.2023 query_builder 20:25 remove_red_eye 48 bookmarks Новини

24 березня - день пам'яті преподобного Софронія, затворника Києво-Печерського.

Про життя святого відомо небагато. Він був самітником і жив у Дальніх (Феодосієвих) печерах Києво-Печерського монастиря в XIII столітті. Щодня преподобний прочитував Псалтир, завжди носив на собі волосяницю і важкий залізний пояс. Мощі преподобного Софронія поховані в Дальніх печерах Києво-Печерського монастиря.

Сьогодні також православні вшановують святителя Софронія, патріарха Єрусалимського.

Софроній народився в Дамаску. З юних років був благочестивим і захоплювався філософією. За це його прозвали Премудрим. Він вирушив до Єрусалима, в обитель святого Феодосія, де зустрів ієромонаха Іоанна Мосха і став його духовним сином. Разом вони подорожували по монастирях і записували житія, з яких пізніше вийшла знаменита книга "Лимонар" або "Луг духовний".

Незабаром Іоанну і Софронію довелося покинути Палестину через набіги персів - спочатку вирушили до Антіохії, потім до Єгипту. Там Софроній сильно захворів, вирішив стати ченцем і прийняв постриг від преподобного Іоанна. Вони залишилися в Олександрії, де їх прийняв святий патріарх Іоанн Милостивий. Коли Олександрії стали погрожувати варвари, патріарх разом із Софронієм та Іоанном вирушили до Константинополя, але патріарх у дорозі помер. Незабаром помер і преподобний Іоанн, якого Софроній поховав в Єрусалимі.

Невдовзі після смерті патріарха Захарія і патріарха Модеста святителя Софронія обрали патріархом Єрусалимським. Він багато працював на благо Церкви, але в кінці життя йому довелося пережити дворічну облогу міста магометанами. Християни погодилися відкрити міські ворота, якщо нападники збережуть святині. Магометани не дотримали слова, і Софроній помер у глибокій скорботі.

87 запитів за 0,183