27 березня православні вшановують преподобного Венедикта

today 27.03.2023 query_builder 07:17 remove_red_eye 80 bookmarks Новини

Він походив із родини знатного римлянина з Нурсії. У дитячому віці вчився у Римі. Проте юнак вирішив покинути велике місто і оселитися в невеликому поселенні високо в горах. Тут Венедикт усвідомив, що хоче все своє життя присвятити Богу. Проживши в печері три роки, він загартувався фізично та духовно. Люди почали приходити до самітника, щоб отримати благословення. А потім навіть попросили очолити місцевий монастир після смерті настоятеля. Однак у Венедикта були надто суворі уявлення про чернече життя, тому згодом він знову повернувся жити в печеру.

Він мав учнів, яких розділив на 12 груп. У кожній був свій настоятель. А сам Венедикт наглядав за всіма. У 530 році через заздрість ченців йому довелося переселитися на гору Кассіно, де пізніше він заснував свій відомий монастир Монте-Кассіно. Згодом він складе статут для обителі, який став головним для західного чернецтва. З часом він трансформується у знаменитий на увесь світ орден бенедиктинців.

Помер святий в своєму монастирі у 547 році.

Цей день радять провести ралісно, щоб майбутнє було щасливим. Також сьогодні не варто дивитися в дзеркало, працювати з гострими предметами, зброєю, та ходити на полювання.

87 запитів за 0,187