27 липня християни вшановують святого Акілу та преподобного Стефана

today 27.07.2022 query_builder 07:27 remove_red_eye 207 bookmarks Новини

Сьогодні християни вшановують святого Акілу та преподобного Стефана Махрищицького, ченця Києво-Печерської Лаври. Цей день наші предки вважали переломним - починається перехід від літа до осені, інформує УНІАН.

Святий Акіла – один з 70 апостолів. За походженням він був іудеєм і народився в Понте, але згодом жив у Римі до тих пір, поки імператор Клавдій не видав указ про його вигнання. Разом зі своєю дружиною Прісциллою Акіла оселився в Коринті і там познайомився з апостолом Павлом. Разом вони стали займатися розповсюдженням християнської віри.

День пам’яті преподобного Стефана Махрищського – він був другом преподобного Сергія Радонезького. Родом з Києва. Прийняв чернецтво у Києво-Печерському монастирі. Внаслідок посилення гонінь на православних з боку католиків пішов у містечко Махрище, де заснував обитель на честь Святої Трійці. Ненависть власників землі змусила його знову почати поневіряння. Повернувшись до Махрищської обителі, він заснував гуртожиток, де й помер у 1406 році.

До 27 липня наші предки зазвичай збирали майже всю пшеницю. До цієї дати жнива вже закінчувалися. Під час сінокосу навколо пояса пов'язували кілька колосків, щоб поперек не болів, а на голову надягали солом'яний вінок.

У цей період дуже небезпечними вважалися грози. Люди боялися блискавок, оскільки влітку вона може спровокувати пожежу і накоїти лиха. Часто в полі виставляли дозорних, щоб вони попереджали про початок дощу або пожежі. Слов'яни під час сінокосу боялися зустріти сінника - польового духу, який може зіпсувати урожай.

27 липня природа володіє особливою цілющою силою, тому цей день краще привести за містом, в лісі або в парку. Сьогодні вдалий день для подорожей.

Народжені в цей день – хороші психологи, вони вміють до всіх ключик підібрати. У них багато друзів.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

глухий грім обіцяє слабкий і короткий дощ, а гучний грім - до затяжної зливи;

якщо сонце при сході закривають хмари, то вдень можливий дощ;

якщо день дощовий, то дощі ще тиждень будуть лити;

суха і ясна погода 27 липня - до теплої осені;

чайки плавають у водоймах - до гарної погоди;

якщо до 27 липня листя починають червоніти на деревах, – прикмета, що буде хороший урожай грибів.

27 липня - невдалий день для рукоділля, творчості та ремонту зламаних речей. Ці заняття швидше за все закінчаться невдачею.

Якщо випасаєте домашню худобу, то не можна залишати тварин одних, без нагляду. Їм може нашкодити польовик.

У цей день не можна вести переговори і розвивати ділові зв’язки, інакше угода може зірватися.

Не можна викидати залишки зі столу, краще віддати нужденним, зайнятися благодійністю.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,177