29 липня — день пам’яті священномученика Афіногена та 10-ьох його учнів

today 29.07.2022 query_builder 06:24 remove_red_eye 115 bookmarks Новини

Жив святий Афіноген в селі Пидахтон (неподалік Севастії) за часів правління імператора Діоклетіана. Він був єпископом та побудував невеликий монастир, де також проживало 10 його учнів. Якось прибув до Севастії мучитель Філомарх. Він наказав своїм військам схопити Афіногена та його учнів. Однак самого єпископа в той час у монастирі не було, повідомляє ТСН.ua.

Коли дізнався він, що схопили учнів, то відразу сам прийшов до Севастії та здався Філомарху. Кинули їх всіх до в'язниці. Ніч провели вони у молитвах до Господа, а вранці привели Афіногена та учнів до мучителя. Вони відразу сказали, що вірять в Христа і не збираються відрікатися від своєї віри. За це їх жорстоко карали, били, катували. Під кінець всіх страждань їхні голови відтяли мечем.

З цього дня спека починає спадати, а ночі стають прохолоднішими. Птахи замовкають, а комахи менше жалять, пише УНІАН.

Наші предки вірили, що 29 липня по лісі гуляє лісовий дух, який може нашкодити людині або затягнути її в гущавину. Тому ліс сьогодні намагалися не відвідувати. До цього дня потрібно обов'язково почати сінокіс, якщо ви ще цього не зробили, інакше сіно швидко зіпсується.

У цей день вважалося дуже доброю прикметою знайти налитий колос з великою кількістю великих зерен. Людині, яка знайшла такий колос, буде щастити у всьому. Щасливий колос клали в кишеню або за пазуху, і всюди носили з собою.

У ці дні практично всі жителі сіл працювали в полі. А ввечері збиралися, співали пісні, розповідали цікаві життєві історії.

У цей день не можна ходити в ліс, щоб не накликати на себе біду. Також не можна рубати дрова, полювати, збирати ягоди і гриби, кричати і співати поруч з лісом, щоб не піднімати зайвого шуму.

Невдалий день для стрижки. Якщо постригти волосся сьогодні, то вони відростуть нездоровими і неслухняними.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

жовті хмари на заході - до дощу на наступний день;

дощ в цей день є поганою прикметою і передвісником неврожаю.

роса на траві до полудня не випарувалася - до сильної спеки;

якщо 29 липня стоїть сильний туман, то восени буде багато грибів;

птахи продовжують співати - до пізньої осені;

якщо у моркви бадилля лягло на землю, то скоро буде злива.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,220