29 серпня – перенесення Нерукотворного образу Ісуса Христа або Горіховий Спас

today 29.08.2022 query_builder 09:42 remove_red_eye 45 bookmarks Новини

Горіховий Спас вважається церковно-народним святом. Воно бере своє коріння у дохристиянські часи. Наші пращури цього дня йшли збирати ліщину та волоські горіхи до лісу. Проте, згодом церковний канон зміг надати цій даті Божого благословення. Річ у тім, що у 944 році, коли на київських землях правив мудрий князь Володимир, у Візантії відбулося перенесення Нерукотворного образу Ісуса Христа. З тих пір урочистість стали називати ще “Полотняним Спасом”. Також етнологи помітили, що у деяких регіонах його кличуть “Холодним Спасом”, інформує sensatsiya.com.

Цього дня з горіхів готували пиріжки, додавали у настоянки. Малечу і свою, і сусідську пригощали ліщиною. Вважалося, що це буде корисно для здоров’я.

Також вже розпочинали сезон лазні. Йшли туди вранці після служби, а перед тим окроплювали її святою водою. До речі, до церкви сьогодні також брали горіхи, хліб, квас і мед. Обов’язково віддавали частину нужденним. Вважалося так людина може показати Всевишньому, що вона готова отримувати від Нього значні кошти та матеріальні блага, адже своєю мудрою думкою розсудить з ким їх справедливо можна розділити.

Спостерігали також і за природою. Якщо вранці дощило, а вдень було сонце — жнива закінчаться легко та вдало. Коли бджоли починали засинати на церковне свято 29 серпня — це означало, що вже у жовтні будуть заморозки.

Здоров’я — найголовніша цінність у нашому житті. Саме тому дуже доречно буде сьогодні помолитися за гарне самопочуття своє та рідних.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

багатий урожай горіхів - буде багато хліба в наступному році;

водойми не "хвилюються" - осінь буде тиха, а зима без хуртовин;

зірки бліді - до сухої погоди.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,170