3 березня – день пам’яті святителя Лева, святителя Агапіта Сповідника

today 03.03.2023 query_builder 07:13 remove_red_eye 74 bookmarks Новини

Сьогодні, 3 березня, в церковному календарі – день пам’яті святителя Лева, папи Римського. Народився він у Тоскані (Італія). 452 року силою лише своєї молитви зупинив вождя гуннів Аттілу від його бажання зрівняти Рим із землею. А 455 року він також переконав вандалів не проливати марно кров римлян.

440 року його обрали 45 Христовим намісником. Двадцять один рік керував Церквою та здобув велику любов у людей. Папа Лев навчав римлян християнських правил.

Папа Римський мав особливий авторитет серед усіх Церков у часи, коли західна церква ще перебувала в єдності з іншими. Для християн він був головним захисником апостольської традиції, а також суддею в догматичних питаннях.

Святий Лев посів папський престол в один із найбільш критичних моментів в історії, коли йшла запекла боротьба церкви з різними єресями. Лев докладав чимало зусиль, щоб захистити здорове вчення про Ісуса Христа та зберегти єдність церкви. Саме тому його однаково шанують як на Заході, так і на Сході, називаючи святим Левом Великим.

Помер 461 року, увійшовши до історії як святий папа Лев I Великий. Його мощі поховали при вході до базиліки святого Петра.

Також 3 березня — день пам'яті святителя Агапіта Сповідника.

Він був єпископом Синадським. Народився Агапіт в Каппадокії і жив за часів, коли імператорами були Діоклетіан, а потім Максиміан. Його батьки сповідували християнство, тому ще в юності він прагнув чернечого життя. Згодом вступив до монастиря, де щоденно трудився і багато молився. За це Господь наділив його даром чудотворення.

Коли Лікіній розпочав гоніння на християн, Агапіт приєднався до Дорофея, Віктора, Агріпи та Феодула. Їх схопили, а святителя навіть поранили списом. Однак він залишився живим. Після смерті Лікінія Агапіт повернувся до свого монастиря. Незабаром після того його висвятили в сан пресвітера, а після смерті єпископа за нього одностайно проголосувала вся кафедра. Він мудро управляв своєю паствою і направляв її у православній вірі.

Фото із відкритих джерел

87 запитів за 0,163