3 липня вшановують пам’ять священномученика Мефодія, єпископа Патарського

today 03.07.2022 query_builder 08:42 remove_red_eye 140 bookmarks Новини

У неділю, 3 липня, православні християни вшановують пам'ять священномученика Мефодія, єпископа Патарського. У народі його називають Павутинний день. Священномученик Мефодій, єпископ Патарський народився в Лікійській області Малої Азії, відрізнявся справжньою чернечою смиренністю. Святий тихо повчав свою паству і твердо обстоював чистоту православ'я, боровся з єресями, особливо з поширеною на той час єрессю оригеністів, пише bigmir.net

Мефодій залишив по собі багату літературну спадщину: твори на захист християнства проти язичництва, виклад православних догматів проти єресі Орігена, моральні повчання, тлумачення Святого Письма.

Святителя Мефодія схопили язичники, проте він твердо сповідав перед ними віру в Христа. В 312 році був засуджений до смерті: святому відсікли голову.

Традиції та звичаї 3 липня

День пам'яті Мефодія у народі називають Павутинний день, свято перепелятників, погодовказівник. 3 липня було прийнято полювати на перепели. Якщо вдавалося спіймати хоч одного птаха, то весь рік буде вдале полювання. Особлива удача чекає на тих, хто побачить у цей день білого перепела.

Якщо перепела кричить без угаву - чекати дощу.

Якщо павуки плетуть павутиння – на хорошу погоду.

Якщо павук знищує старе павутиння – чекати негоди з ураганами.

Якщо 3 липня дощ - дощ буде наступні 40 днів.

Лебеді кричать надвечір - чекати негоди.

Якщо мурахи ховаються – чекати на сильні вітри.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,190