30 липня — день пам’яті великомучениці Марини

today 30.07.2022 query_builder 05:49 remove_red_eye 224 bookmarks Новини

Марина (Маргарита) - римська діва-християнка, мучениця та свята. Про її життя мало що відомо. Згідно з переказами, вона народилася в Антіохії (Римська імперія). Відразу після народження мати Марини померла, а тому дівчинку виховувала нянька, яка сповідувала християнство. В юному віці вона охрестилася та прийняла обітницю залишатися цнотливою. Жила у няні, тому що порвала всі свої зв'язки з батьком, інформує ТСН.ua.

Коли дівчина підросла та стала вродливою жінкою, її захотів взяти в дружини римський префект Олівій, однак вона відмовилася. Після невдалого залицяння префект потягнув Марину до суду. Там вона відмовилася поклонятися язичницьким богам. За це її засудили до смертної кари. Після спалення живцем дівчина чудом залишилася неушкодженою. А тому її вирішили стратити шляхом відрубування голови.

Мощі Марини зберігаються в багатьох містах (Рим, Париж, Брюгге, Брюссель тощо). Марину вважають захисницею вагітних жінок і рибалок. Саме ця свята була однією з тих, яка, за переказами, явилася Жанні д'Арк.

Свята Марина вважається покровителькою рибалок. Навіть її ім'я перекладається як "морська". Дата 30 липня вважається вдалою для того, щоб відправитися в плавання або морську подорож. День вдалий для риболовлі - риби сьогодні багато і вона добре клює. На обідньому столі 30 липня обов'язково повинні бути страви з риби.

Цього дня не можна гуляти і випасати тварин в грозу. Друзям не слід сваритися і сперечатися, навіть через дрібниці, інакше дружба буде назавжди зіпсована.

Не розповідайте чужі секрети 30 липня, інакше ваші секрети теж стануть відомі. Збереглися такі народні прикмети на 30 липня:

на небі з'явилася веселка після короткотривалого дощу - буде негода;

піниться в річці вода - чекайте на дощ;

не висихає нічна роса - буде гроза;

яка погода сьогодні, такою буде перша половина осені;

чайки на воді сидять - до сонячних і ясних днів;

якщо йде дощ, але хмари білі, то погода буде швидко змінюватися;

комахи неспокійно поводяться - до сильної зливи;

якщо день дуже жаркий і сухий, то взимку буде мало снігу;

багато бабок біля води - до дощового серпня.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,165