30 жовтня — День матінки Аліпії – київської чудотвориці

today 30.10.2021 query_builder 18:34 remove_red_eye 294 bookmarks Новини

30 жовтня православні віряни вшановують пам’ять Аліпії Христа ради юродивої — київської чудотвориці. У спеціальній книзі Голосіївського монастиря, біля якого жила стариця, зафіксовано понад 150 зцілень та чудотворінь, з документами, що підтверджують правдивість записів. Все це — для майбутньої канонізації — офіційного зарахування матінки Аліпії до лику святих, пише tsn.ua.

Кияни називають її лагідно – "наша Аліпія" або “наша матінка Аліпія", а коли трапляється лихо, завжди приходять до неї за допомогою й отримують її, хоча не завжди звичним способом. Таким був заповіт великої чудотвориці Аліпії 30 жовтня 1988 року, у день своєї смерті: "Не вмираю я. Я тут, з вами — прийдіть, обійдіть навколо мого будинку, покличте, і я почую… Ходіть до мене на могилку, і розмовляйте зі мною, як із живою. Допомагала вам при житті, і після помагатиму..."

Немає такого віруючого киянина, який би хоч раз не звертався до матінки Аліпії. Зазвичай православні приходять до усипальниці Аліпії, щиро моляться, беруть додому пісочок або квіточку — будь-що, прикладають до хворого місця, або просто кладуть під подушку, і в багатьох випадках отримують зцілення тілесне чи душевне. Тому й не дивно, що вже 32 роки 30 жовтня із самого ранку до Голосієва приїжджають сотні автобусів й автівок звідусюди, щоб разом помолитися та вшанувати матінку Аліпію.

Хатинка матінки була біля воріт Голосіївського чоловічого монастиря. Наприкінці 1970-х тут була руїна. Єдина ціла хатиночка — старенька, за воротами обителі, де й прожила матінка Аліпія до самої своєї смерті.

Чернецтво Аліпія прийняла у Києво-Печерській лаврі, яка була відчинена з 1942 по 1961 рр. Її духовним батьком був преподобний Кукша Одеський та настоятель Лаври архімандрит Кронід. Аліпія прибирала у храмі, завжди була на службах, а в інші години — молилася у дуплі старої липи біля криниці прп Феодосія Печерського. На жаль, липа не збереглася. Коли Лавру закрили, матінка 17 років поневірялася, поки не отримала благодать — стару хатинку біля зруйнованого скита Києво-Печерської лаври, який ми зараз знаємо як Голосіївський чоловічий монастир.

Аліпія була пророчицею. Пророкувала відновлення Голосіївського монастиря і розкол церкви, а також аварію на Чорнобильській АЕС. Підпалила власну келію і кричала: “Гаси з неба! Земля горить! Атом іде!". День своєї смерті також знала та символічно попереджала про нього інших.

Аліпія Христа ради юродива дуже мало їла і мало спала. Ранок у матінки Аліпії починався о 03:00 ночі з молитви. О шостій ранку в неї вже були люди, але приймала їх матінка вранці тільки тоді, коли у храмі Вознесіння на Деміївці не було літургії.

Про зцілення за молитвами матінки Аліпії написані великі книги. Головне — в них жодного антуражу не було. Зцілення звершувалися непомітно. Наприклад, матінка Аліпія любила годувати відвідувачів звичайною, але дуже смачною їжею, після чого люди почувалися значно краще, або взагалі забували про біль. Матінка ніколи не відпускала людину без хоч маленького подарунка і хрестила “на дорогу”.

Аліпія Голосіївська давала хворим якийсь продукт, без цілющої сили, але через її молитви продукт цей приносив людині зцілення. Відомий випадок, коли матінка додала у борщ банку зіпсованих грибів і накормила ним хвору на шлункову хворобу жінку, від якої вже відмовилися усі лікарі. А вже ввечері хвора одужала!

У розмовах із гостями та духовними чадами Аліпія Христа ради юродива мала велику прозорливість. Відвідувачу взагалі нічого не треба було й питати, лише слухати і намагатися зрозуміти дивний зміст.

Фото: goloseevo.com.ua

92 запитів за 0,232