5 липня – День пам’яті священномученика Євсевія Самосатського

today 05.07.2022 query_builder 08:03 remove_red_eye 179 bookmarks Новини

Сьогодні православні віруючі вшановують пам'ять мученика Євсевія єпископа Самосатського. У народі це свято прозвали "Євсєєв день", інформує УНІАН.

Єпископ жив у IV столітті і був славний, як затятий захисник православ'я. За це його переслідував сам імператор Констанцій. Одного разу правитель дізнався, що єпископ зберігає у себе якийсь акт, підписаний на соборі, і наказав віддати його. Євсевій Самосатський відповів, що не буде цього, а скоріше йому відрубають руки. Імператор був настільки здивований стійкістю священика, що не заподіяв йому шкоди.

Після Констанція на престол зійшов Юліан Відступник і для християн настали ще більш важкі часи. Євсевій Самосатський переодягнувся у військову форму і став подорожувати, звертаючи людей в християнство. Він також навчав священиків, щоб вони служили навіть в порожніх церквах. Трохи пізніше всіх єпископів за наказом Юліана Відступника заточили в темницю, Євсевія в тому числі.

Імператор Юліан незабаром помер і правителем став благочестивий Іовіан, тоді священиків випустили на волю, а гоніння припинилися. Близько 380 року Євсевій прибув до аріанського міста Доліхіни, щоб поставити в ньому православного єпископа Марина. Жінка-аріанка скинула з даху черепицю, яка пробила голову святителю. Перед смертю Євсевій просив не карати злочинницю і пробачив їй всі гріхи.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

йде дощ або місяць на небі мерехтить - до хорошого врожаю хліба;

стоїть спека - зима буде суворою;

кури купаються в пилу - до дощу;

багато комарів і роси ввечері - до тепла на наступний день;

потрібно бути обережними на дорозі - є ризик аварій.

Народженим в цей день доля несе багато випробувань.

Сьогодні вдалий день знайти собі половинку. Звертайте увагу на тих, хто на вас схожий - подібне притягує подібне. Також сьогодні можна працювати на городі, а за старих часів люди в цю дату парилися в лазні, щоб очистити душу і тіло.

Згідно з народними повір'ями, у цю дату не можна розпочинати нових справ - нічого із задуманого не увінчається успіхом. Обговорювати інших людей теж не рекомендується, інакше все, що ви сказали, обернеться проти вас. Православна церква забороняє сваритися та сперечатися, інакше конфлікт затягнеться надовго.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,167