8 березня – традиції, заборони, народні прикмети, прогноз погоди

today 07.03.2023 query_builder 20:40 remove_red_eye 98 bookmarks Новини

В народі 8 березня називали "День Полікарпа" або "Кислі дівки". Подейкують, якщо дівчина не встигла вийти заміж до цієї дати, то вона буде сумувати, тобто "киснути". День вважається вдалим, якщо ви хочете привернути увагу до себе молодого чоловіка. Не варто знімати павутину до Великодня. А ще в народі вірили, якщо 8 березня павук плете павутину, буде щастя в сім'ї.

У цей день незаміжнім дівчатам належало пекти пироги - ними пригощали незаміжніх подруг, щоб наблизити заміжжя. Також потрібно було обов'язково пригоститися чужою випічкою. 8 березня можна гадати на судженого в колі подруг і робити обряди для залучення нареченого - потрібно було непомітно для домочадців вмести вуличне сміття в дім зі словами: "Жену я в хату свою молодців, не злодіїв, приїжджайте до мене женихи з чужих дворів".

Жінкам категорично не рекомендувалося проводити свято виключно в жіночій компанії - повинен бути поруч хоча б один чоловік. Не можна в цей день робити прибирання, особливо змітати павутину і вбивати павуків - інакше в домі не буде щастя. Заборонено в цей день ходити в старих речах. Краще не працювати цього дня фізично, а заощаджувати сили та намагатися відпочити за можливості.

Не варто засмучуватися і сумувати.

Заборонено пліткувати, лаятися, лихословити. Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

стоїть туман — літо буде непогожим;

якщо кинути в сніг соломинку і вона в ньому "потоне", значить скоро зима закінчиться;

сороки полетіли в ліс - скоро настане тепло;

чути стукіт дятла - весна буде пізньою;

горобці почали вити гнізда - холодів більше не буде;

голуби воркують - до гарної і ясної погоди;

сорока сховалася під дах - буде заметіль;

у річках і озерах не зійшов лід - навесні не буде улову.

Сьогодні, 8 березня, на Київщині похмура погода протягом всього дня, вдень можливий дрібний дощ, який закінчиться ще до вечора.

Температура повітря становитиме 6-9 градусів тепла вдень та близько 0 вночі.

Фото із сайту korrespondent.net

87 запитів за 0,174