87 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності за корупцію протягом жовтня

today 19.11.2020 query_builder 18:38 remove_red_eye 97 bookmarks Новини

Протягом жовтня НАЗК внесло відомості про 602 осіб до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення за результатами опрацювання 1072 судових рішень. Зокрема, до реєстру внесені дані про 87 осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності, 503 осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності, 12 осіб, на яких накладено дисциплінарні стягнення за корупційні правопорушення. Деякі особи були притягнуті до відповідальності декілька разів.

Про це повідомляється на сторінці Національного агентства з питань запобігання корупції у Фейсбук.

До кримінальної відповідальності в жовтні притягнуто:

шість депутатів місцевих рад, сім працівників юридичних осіб приватного права (приватних компаній), шість працівників юридичних осіб публічного права (державних компаній).

Найчастіше до кримінальної відповідальності притягували за пропозицію, обіцянку або надання хабаря (57 разів) та отримання хабаря (12 разів).

До адміністративної відповідальності притягнули 252 депутатів місцевих рад; 23 посадовців органів місцевого самоврядування; 21 працівника Національної поліції України.

Більшість випадків притягнення (479) через несвоєчасне декларування.

Але через рішення КСУ від 27 жовтня нині високопосадовці не можуть бути притягнуті до відповідальності за несвоєчасне декларування.

З початку року до Реєстру корупціонерів внесли відомості про 4217 порушників.

Через рішення КСУ робота НАЗК лишається заблокованою. Національне агентство з питань запобігання корупції позбавлене можливості проводити повні перевірки декларацій, отримувати заяви фізичних та юридичних осіб про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», проводити за власною ініціативою перевірку можливих фактів порушення вимог цього Закону, складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, здійснювати перевірки організації роботи із запобігання корупції в державних установах тощо.

92 запитів за 0,258