9 липня — день пам’яті Давида Солунського

today 09.07.2022 query_builder 08:21 remove_red_eye 139 bookmarks Новини

Згідно з переказами, преподобний Давид Солунський був пострижений у монастирі святих мучеників Феодора та Меркурія, інформує УНІАН.

Трохи пізніше поблизу міста Солуні він побудував собі курінь під деревом і прожив у ньому 70 років. Щодня він перебував у молитві, дотримувався суворого посту, знемагаючи від спеки і холоднечі. Бог послав йому дар зцілення - Давид лікував людей від хвороб і давав поради. Досягнувши піку своєї безпристрасності, преподобний міг брати в руки палаючі вугілля без шкоди. Помер близько 540 року.

На честь пам'яті святого сьогодні відзначається народне свято - Давид Суничник.

Збереглися такі народні прикмети на сьогодні:

дощовий день - дощі до вересня затягнуться або сам вересень дуже мокрим буде;

ясний день - ще 7 тижнів тепло і сонячно буде;

багато роси - хороший буде урожай огірків;

у веселці багато жовтого кольору - до пригожої погоди.

Якщо запалити сьогодні в будинку білу свічку - буде весь рік достаток.

Згідно з народними прикметами, сьогодні вагітні мають носити в кишенях ягоди суниці, щоби пологи були легкими. Суниця, в цілому, 9 липня набуває цілющих властивостей, тому за старих часів її збирали і варили з неї варення, компоти і робили зимові заготівлі.

У наших пращурів існувало повір'я: хто хоче позичити грошей, той повинен покласти трави суниці у кишеню і сміло йти - відмови не буде. Щоб дізнатись погоду, у минулі часи слідкували за травою: якщо вранці вона суха, на ніч слід чекати дощу.

Православна церква суворо забороняє в цю дату сваритися і відмовляти в допомозі, інакше самі потребуватимете. Вогонь 9 липня набуває магічних властивостей, тому грати з ним не рекомендується - буде лихо.

Фото з відкритих джерел

90 запитів за 0,188