А чи Ви знали, що в календарі є Всесвітній день горобця? На жаль, цих пташок із кожним роком стає все менше

today 21.03.2021 query_builder 12:26 remove_red_eye 276 bookmarks Новини

Запитаєте, чи не забагато честі для невеликого птаха, який вважається одним із найпоширеніших на Землі, та й зовні нічим особливим похвалитися не може?

Тим не менш, як розповідається на сторінці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника у Фейсбук, в 2010-му році британські та індійські орнітологи запропонували відзначати у березні саме таке свято – День горобця.

І справа не лише в тому, що горобці надзвичайно ефективно полюють на шкідників, які докучають людям в деяких видах їх господарської діяльності. Цей день – нагадування про птахів, яким, на перший погляд, ще не загрожує зникнення. Однак навіть вони можуть потрапити до зони ризику, незважаючи на своє широке поширення й чисельність: людська експансія занадто агресивна до всього живого, що нас оточує.

Мабуть, ви звернули увагу: цих маленьких, спритних і кмітливих пернатих навколо – все менше. Це стосується обох видів горобців – хатнього та польового, які населяють всю територію України загалом і зону відчуження зокрема.

Торік, коли науковці Чорнобильського заповідника проводили на заповідній території обліки птахів, горобці не потрапили навіть у п’ятірку найбільш поширених. Особливо рідкісні – горобці хатні. Що ж – це не дивно. Синантропним видам птахів не вистачає людей, навіть якщо людям ще вчитись і вчитись свідомому й бережному ставленню до природи.

Фото Сергія Домашевського.

92 запитів за 0,215