А ви сплатили ЄСВ?

today 20.01.2020 query_builder 11:26 remove_red_eye 95 bookmarks Новини

Фізичні особи - підприємці до 17 січня повинні були сплатити єдиний соціальний внесок за останній квартал 2019 року, адже у разі несвоєчасної сплати виникає борг.

ДПС днями опублікувала роз’яснення до Податкового кодексу щодо заборгованості ФОПів зі сплати ЄСВ. Про це йдеться у статті видання Державної фіскальної служби.

Зазначається, що заборгованість зі сплати ЄСВ не стане причиною переведення зі спрощеної системи оподаткування на загальну.

Фактична відсутність покарання за несплату ЄСВ можлива через трактування цього платежу: на відміну від єдиного податку, який сплачують ФОПи, ЄСВ є внеском, тобто на нього не поширюється поняття «податковий борг», пише Главком.

«Тобто борг із сплати ЄСВ не є податковим боргом і не є підставою для виключення такого платника з реєстру платників єдиного податку. Але розстрочення та відстрочення сум заборгованості із ЄСВ не передбачено, заборгованість не підлягає списанню», — йдеться у повідомленні податкової служби.

До речі, 16 січня парламент ухвалив закон, яким підняв ліміти максимально допустимого доходу за рік, який можуть мати ФОПи. Так, нові ліміти становлять:

для 1 групи ФОП - 1 мільйон гривень (замість 300 тис грн);

для 2 групи ФОП - 5 мільйонів гривень (замість 1,5 млн грн);

для 3 групи ФОП - 7 мільйонів гривень (замість 5 млн грн).

Нагадаємо, єдиний соціальний внесок — це платіж, який сплачується до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування. Підприємці та самозайняті особи сплачують цей платіж із мінімальної зарплати за себе. За найманих осіб такий платіж сплачує роботодавець. Його розмір складає 22% від фонду оплати праці працівника.

92 запитів за 0,258