Анна прийшла, холоди принесла

today 16.11.2021 query_builder 07:40 remove_red_eye 400 bookmarks Новини

За церковним календарем сьогодні віряни відзначають День святої Анни Всеволодівни – дочки київського князя Всеволода Ярославича. У народі її прозвали Холодною, бо погода в ці дні починала змінюватися, наставали холоди і зима вступала у свої права, повідомляє glavcom.ua.

У 1068 році у Київській Русі був поставлений перший жіночий монастир — Андріївський, в якому Анна і стала ігуменею. В ньому була відкрита перша на Русі школа для дівчаток, в якій, крім необхідних основ, викладали і різні жіночі ремесла. Після смерті митрополита Анна Всеволодівна сама брала участь в направленні в церкву нового владики з Візантії.

Збереглися такі народні прикмети й традиції:

якщо на річці стоїть лід, то в наступному році буде хороший урожай хліба;

якщо до вечора мороз, то зима буде теплою;

вранці мороз вдарив – випаде багато снігу;

миші риють ями – до похолодання;

якщо сніг лежить, а листя ще не на всіх деревах обсипалися, то наступний рік буде важким і неврожайним;

дим з димаря стовпом іде – до морозної погоди.

Цього дня не рекомендується пускати в будинок незнайомців, інакше протягом усього тижня доведеться спілкуватися з неприємними особистостями.

Краще відкласти підписання контрактів або угод на інший день. Всі домовленості, укладені 16 листопада, приречені на провал.

Необхідно уникати великого скупчення незнайомих людей. Вважається, що взаєморозуміння в цей день «спить». Тому є ймовірність дрібних сварок і конфліктів.

Фото із сайту glavcom.ua

92 запитів за 0,182