Антимонопольний комітет оштрафував облгази

today 11.12.2019 query_builder 20:50 remove_red_eye 79 bookmarks Новини

АМКУ оштрафував 16 облгазів «Регіональної газової компанії», які належать Дмитру Фірташу, на 278 мільйонів гривень за неправомірні донарахування побутовим споживачам об'ємів використаного природного газу.

Про це у Facebook повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв, пише «Економічна правда».

Антимонопольний комітет зобов'язав облгази здійснити перерахунок за минулий рік.

Комітет встановив, що: групи «Київоблгаз», «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Львівгаз», «Запоріжгаз», «Харківгаз», «Хмельницькгаз», «Рівнегаз», «Сумигаз», «Чернівцігаз», «Чернігівгаз», «Закарпатгаз», «Дніпропетровськгаз», «Житомиргаз», «Миколаївгаз», «Івано-Франківськгаз» в період з грудня 2015 року по серпень 2019 року займали монопольне становище на ринках комплексної послуги з розподілу та постачання природного газу побутовим споживачам в межах відповідних територій.

Також ці компанії з жовтня 2018 по серпень 2019 року при здійсненні комерційних розрахунків донараховували об’єми використаного побутовими споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками, тобто, зловживали своїм монопольним становищем на зазначеному ринку.

«Таким чином, дії зазначених компаній призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку», - підкреслив Ю. Терентьєв.

За вказані порушення Антимонопольний комітет наклав немалі штрафи. Зокрема, «Київоблгаз» заплатить 49 млн грн.

До речі, цього року облгази Фірташа фігурують у гучній справі так званих «газових коефіцієнтів».

Зокрема, після донарахувань у платіжках за газ облгази «Регіональної газової компанії» почали відключати від газопостачання будинки начебто для технічного обстеження мереж, аби отримати додаткові кошти від споживачів.

Також у березні із облгазів Фірташа вже стягнули понад 500 млн грн на користь НАК «Нафтогаз».

Голова «Нафтогазу» А. Коболєв зауважив, що станом на 1 березня облгази заборгували «Укртрансгазу» за балансування близько 35 млрд грн і «Нафтогаз» не збирається закривати на це очі».

92 запитів за 0,304