Антимонопольний комітет відкрив справу проти «Нафтогазу»

today 03.03.2020 query_builder 09:09 remove_red_eye 108 bookmarks Новини

АМКУ розпочав розгляд справи проти НАК «Нафтогаз» через завищення цін на газ для побутових споживачів починаючи з 1 листопада 2018 року.

Про це повідомляє пресслужба комітету, інформує «Економічна правда».

В Антимонопольному комітеті України повідомляють, що «Нафтогаз» встановлював завищені ціни для промисловості, з яких і формуються ціни для кінцевого споживача.

«Згідно положення Кабміну про Покладання спеціальних обов'язків (ПСО) саме «Нафтогаз» продає природний газ постачальникам для потреб побутових споживачів, тобто, населення.

При цьому компанія встановлює на цьому сегменті ринку ціни, які базуються на ціні для промисловості, запропонованій цією ж компанією», - йдеться у повідомленні.

При цьому в АМКУ підкреслюють, що ціни, які пропонував НАК є завищеними.

«За наявною в Комітеті інформацією, «Нафтогаз» встановлював для промислових споживачів ціни, які є вищими за ті, що склалися в умовах конкуренції, зокрема, за результатами електронних біржових торгів на ТБ «Українська енергетична біржа» та на європейських хабах за умовами доставки газу до кордону України (NCG)», - йдеться у повідомленні.

У «Нафтогазі» переконують, що компанія не отримувала жодних офіційних повідомлень.

«Нагадаємо, що ціни на газ для населення визначалися в цей період безпосередньо Кабінетом міністрів, а не нами.

.. Однак жоден покупець газу в Україні не має зобов‘язання купувати газ у «Нафтогазу» на цих умовах.

На українському ринку газу існують сотні інших постачальників газу - з числа як імпортерів, так і приватних видобувників», - пояснює пресслужба НАК.

Нині «Нафтогаз» очікує на більш детальну інформацію від регулятора щодо розпочатого провадження, щоб сформувати свою юридичну позицію.

92 запитів за 0,238