Антимонопольний комітет зобов’язав АЗС знизити ціни на пальне

today 09.12.2019 query_builder 11:51 remove_red_eye 140 bookmarks Новини

Антимонопольний комітет України направив обов’язкові до виконання рекомендації щодо зниження роздрібних цін на високооктанові бензини та дизельне пальне до крупних мереж АЗС.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на пресслужбу АМКУ.

Комітет проаналізував ринки пального та за результатами їх функціонування в червні-листопаді встановив, що середні ціни крупного опту на бензини марки А-95 та дизельне паливо знизилися майже на 20%; курс долара США до гривні, що має значний вплив на ціноутворення зважаючи на імпортозалежність цих ринків, знизився на майже 12%; середні роздрібні ціни на бензини марки А-95 та дизельне пальне знизилися на 5-5,6 %.

А ось рівень роздрібних цін на бензин марки А-95 та дизельне пальне на стаціонарних АЗС основних учасників ринку (діють під брендами WOG, OKKO та UKRNAFTA) залишився практично незмінним.

Тому АМКУ ухвалив обов’язкові до виконання рекомендації, в яких вимагає встановити ціни на високооктанові бензини та дизельне пальне на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку та дав на розгляд рекомендацій 10-денний термін.

Рекомендації направлені до "ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ" (бренд WOG), "ОККО-РІТЕЙЛ" (бренд ОККО), "УКРНАФТА" (бренд UKRNAFTA), "АМІК Україна" (бренд AMIC Energy), "Альянс Холдинг" (бренд SHELL), "СОКАР ПЕТРОЛЕУМ" (бренд SOCAR), "Укрпалетсистем" (бренд UPG) та "ГЛУСКО Рітейл" (бренд GLUSCO).

92 запитів за 0,259