Антимонопольний комітет оштрафував Тігіпка за порушення при придбанні “Кузні на Рибальському” у Порошенка

today 05.06.2019 query_builder 10:17 remove_red_eye 164 bookmarks Новини

АМКУ оштрафував ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" на 136 тис грн за подання торік недостовірної інформації про зв'язок із сімома компаніями.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

Антимонопольний комітет оприлюднив рішення від 20 травня, згідно якого недостовірну інформацію було подано минулого року під час отримання дозволу на концентрацію С. Тігіпком опосередковано через "Евінз Лімітед" акцій заводу "Кузня на Рибальському".

Відомство 18 жовтня 2018 року надало дозвіл на концентрацію, ґрунтуючись на інформації про відносини контролю тільки з ТОВ "Буд-Реновація" і ТОВ "Ленд Девелопмент ЛТД Плюс".

Але 28 грудня 2018 року до комітету надійшла заява-клопотання від уповноваженого представника ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському", в якій зазначалося: суднобудівний завод також пов'язаний відносинами контролю з низкою дочірніх підприємств - "Будинок Культури", "Медико-санітарна частина", "ЛК - Металургія", ДП громадського харчування "Парус", "Житлово-експлуатаційна контора-ЛК", "Зовнішекономсервіс" і ТОВ "Київгейст Інвестмент" (усі - Київ).

Так, "Будинок Культури" і "Медико-санітарна частина" також надають в оренду офісні, промислові та складські приміщення в межах Києва.

АМКУ зазначає, що сукупна частка учасників концентрації за підсумками 2016-2018 рр. на ринку оренди промислової нерухомості в межах Києва не перевищує 5%, тому надання недостовірної інформації не вплинуло на ухвалене комітетом рішення про надання дозволу на концентрацію.

Нагадаємо, що торік у жовтні АМКУ дозволив Тігіпку придбати понад 50% акцій ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" опосередковано через компанію "Евінз Лімітед" (Кіпр), що забезпечило перевищення 50% голосів у найвищому органі управління товариства.

Девелоперська компанія City One Development (Київ) Валерія Кодецького стане партнером групи "ТАС" у проекті житлової забудови невикористовуваної в промислових цілях території на Рибальському півострові Києва.

Корпоративні інвестиційні фонди "Прайм Ессетс Капітал" і "ВІК", акціонерами яких є Петро Порошенко і народний депутат Ігор Кононенко, 15 листопада 2018 року повідомили про підписання пакета документів про продаж ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" з новим власником - компанією Еwins Liмiтеd з групи "ТАС", кінцевим бенефіціаром якої є Тігіпко.

92 запитів за 0,230