«Астраханський суховій» приніс смог на Київщину

today 22.06.2021 query_builder 19:41 remove_red_eye 172 bookmarks Новини

Над Лівобережною частиною України зафіксовано пилову бурю «Астраханський суховій». Явище зачепило столицю та Київщину і стало причиною підвищених показників пилу на постах моніторингу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Управління екології та природних ресурсів КМДА.

«За результатами моніторингу якості повітря за 22 червня 2021 року на двох автоматизованих постах спостереження у Києві було зафіксовано підвищення концентрацій пилу (тверді речовини фракцій РМ 2,5 та РМ 10): пост спостереження № 4 (вул. Вербицького 26) у Дарницькому районі; пост спостереження № 8 (Харківське шосе, 7/1) у Дніпровському районі», - йдеться у повідомленні.

Завдяки змішуванню шкідливі речовини не тільки переносяться вітром за межі міста, а й підіймаються у верхні шари атмосфери.

А коли температура повітря стрімко зростає, то це перешкоджає перемішуванню шарів повітря – гаряче повітря не дає забруднюючим речовинам підійматися вгору.

За період із 14 до 22 червня цього року, за даними Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського, середньодобова температура у Києві підвищилась з 18℃ до 25,2℃.

Такі погодні умови спричиняють явище смогу, яке нині спостерігають кияни.

Фахівці рекомендують населенню, яке належить до групи ризику (хронічні захворювання дихальних шляхів, алергічні реакції, захворювання серцево-судинної системи), утриматися від перебування на вулиці, зачиняти вікна. За нагальної потреби вийти на вулицю беріть з собою чисту воду та захист для дихальних шляхів.

Фото - Укрінформ

92 запитів за 0,229