АТ «Укрзалізниця» запустить потяги у зону відчуження ЧАЕС

today 16.07.2021 query_builder 08:42 remove_red_eye 187 bookmarks Новини

«Укрзалізниця» вже реконструювала залізничну колію у Чорнобильську зону відчуження та готується до запуску першого тестового поїзда.

Оновленою залізною дорогою тепер з’єднано дві станції «Вільча» та «Янів», яка знаходиться поблизу Прип’яті. Про це повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик, інформує «Вечірній Київ».

«У червні ми виграли тендер і підписали угоду з «Енергоатомом» на реконструкцію зазначеної ділянки. Ми розуміли важливість проєкту для країни, тож усі роботи були виконані в рекордні строки – за один місяць. Завдяки зусиллям залізничників уже найближчим часом почне роботу перше централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива», - зазначив він.

У компанії переконують, що всі роботи велись із дотриманням правил радіаційної безпеки. У ході реконструкції ділянки було замінено залізничне полотно відповідно до проєкту та реконструйовано 24,56 км колії, середнім ремонтом оновлено 4,3 км.

Вже найближчим часом у зону відчуження доправлятимуть відпрацьоване ядерне паливо з трьох атомних електростанцій: Рівненської, Хмельницької та Південно-Української, яке зберігатиметься там упродовж наступних ста років.

Зазначимо, що 3 лютого цього року Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням передав залізничну колію «Вільча - Янів» (зона відчуження, Іванківський район Київської області) на баланс НАЕК «Енергоатом».

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт, який передбачає кримінальну відповідальність за проникнення у зону відчуження. За самовільне проникнення, пошкодження знаків радіаційного забруднення, огорожі території, накладається штраф від 17 000 до 42 500 гривень або обмеження волі на строк від одного до трьох років.

Ми вже писали, що у Чорнобильській зоні з 22 червня відкрили водні та велосипедний маршрути. Діє п’ять офіційно затверджених маршрутів річками Чорнобильської зони, на яких провели радіаційно-дозиметричний контроль.

Фото - «Вечірній Київ»

92 запитів за 0,245