Більше 57% українців жертвують іншими потребами, щоб сплатити рахунки за енергію

today 25.07.2020 query_builder 09:41 remove_red_eye 100 bookmarks Новини

Досить масштабне дослідження енергоспоживання вперше провели в Україні. П’ять тисяч домогосподарств опитали, щоб зрозуміти, як вони використовують різні види енергії (електроенергія, опалення та гаряче водопостачання), як сплачують рахунки за них та як можна покращити доступність цих послуг, інформує «Хмарочос».

Дослідження показало, що більшість українців вважають тарифи за комунальні послуги високими. Так, ціни на електроенергію високі для понад 70% домогосподарств, на теплу воду – для понад 68%, а на опалення – для 84-93% залежно від регіону.

При цьому 90% опитаних зазначили, що не контролюють власне споживання енергії для опалення.

У нашій країні значно більше людей страждають від енергетичної бідності, ніж в інших країнах Центральної та Східної Європи, а витрачають українці порівняно більшу частку доходів на оплату енергії.

За винятком Києва, 57-65% домогосподарств жертвують своїми потребами, щоб оплатити свої рахунки за електроенергію. А на сході України третина змушена обирати між товарами першої необхідності та сплатою за енергопостачання. В опалювальний сезон вразливі домогосподарства витрачають до 29% місячних витрат на оплату енергії.

До речі, половина домогосподарств у Києві готова платити понад 10% додатково за безперебійне постачання, в решті України – переважно від 5 до 10%.

За результатами дослідження USAID Проєкт Енергетичної Безпеки рекомендують заохочувати енергоефективність та контроль домогосподарств за власним енергоспоживанням. Організація наголошує, що регулятор сектору енергетики повинен вивчати тарифи для забезпечення їх доступності для домогосподарств та виявляти найбільш вразливі групи споживачів у країні. Також варто пояснювати споживачам реальну вартість теплової та електричної енергії за допомогою інформаційних кампаній.

Фото із мережі Інтернет

92 запитів за 0,248