Богдан Хамідулін: «Хочемо забути про черги до дитячого садка? Обираймо ефективну владу ОТГ»

today 16.09.2020 query_builder 13:22 remove_red_eye 1515 bookmarks Новини

Кожен із мешканців Білогородки, хто вирішив «віддати» дитину в державний дитячий садок, знає, наскільки це важко, заплутано та майже неможливо.

За статистикою, заклад розраховано на 180 місць, а бажаючих потрапити до нього – близько 500. При народженні дитини батьки мають йти в садочок та записувати немовля у чергу. Втім навіть це не гарантує місце у віковій групі.

Статистика та реальність

«За даними сайту Білогородської сільської ради, 104 дитини, що були народжені в першому півріччі 2019 року, вже записані до садочка за чергою. Це тільки за шість місяців минулого року, більш свіжих даних немає.

Водночас Міністерство освіти та науки України планує у найближчі три роки подолати черги у заклади дошкільної освіти. На їхню думку, до вирішення питання мають долучитись також бізнес та місцева влада.

Чи вийде втілити ініціативу в життя?», – міркує громадський активіст, батько 2-річної доньки Богдан Хамідулін, мешканець Білогородки.

Експерти вважають, що оновлений закон про освіту, який дозволив створювати садочки в державних підприємствах і приватних корпораціях, допоможе вирішити проблему черг. Бізнес та місцеве самоврядування мають розділити цю відповідальність з державою.

Дитячий садок в офісі при великому виробництві або компанії допомагає у вирішенні загальнодержавної проблеми. Водночас полегшує життя родинам, які працюють на цьому підприємстві.

Аналогічні проблеми є і в інших сферах – медицині та комунальних підприємствах із обслуговування громад. У цьому питанні перехрещуються декілька зон відповідальності.

«Все дуже непросто. В Білогородці забудова ведеться високими темпами, які часто-густо не відповідають вимогам, житлові комплекси будуються з порушенням державних будівельних норм. Нові масиви ростуть, наче гриби після дощу, а інфраструктури, яка відповідала б кількості нових мешканців, немає», – коментує Богдан Хамідулін.

Наприклад, згідно з новими вимогами, садочки дозволено розміщувати на перших поверхах житлових будинків. Із розрахунку на 1000 громадян повинно бути 38 місць у дитячих садочках та 135 місць у школах.

«Тобто, у новоствореній ОТГ, де на сьогодні зареєстровано 20 тис. осіб, мають буди садки не менше ніж на 760 дошкільнят та 2760 місць для учнів. Якщо ж дивитися правді у вічі, то реально проживає 50-60 тисяч населення, а це 2280 місць у садках та 8100 місць у школах», – виводить власну статистику активіст.

Думка Богдана Хамідуліна: шляхи вирішення болючого питання

Для вирішення проблеми відсутності місць у садочку Білогородки потрібно посилити та контролювати норми забудови. Також є нагальна потреба в розробці проєктів нових садочків та шкіл, які потім можна подавати під державне фінансування.

Зокрема, слід зобов’язати забудовника будувати та передавати у комунальну власність садочки та школи. Часто забудовник будує школу та робить її приватною з ціною навчання понад 10 тис. грн на місяць. Більшість мешканців села не можуть потягнути таку вартість.

Лише за рахунок спільних зусиль на державному та на місцевому рівнях можна подолати проблему черг у закладах дошкільної освіти. Відсутність достатньої кількості садочків та шкіл – це шанс побудувати нові сучасні, безпечні та комфортні заклади, які будуть відповідати матеріальному та технічному забезпеченню.

Наприклад, у селі Святопетрівському цього року відкрито новий корпус дитячого садка та басейн для діток у державному закладі. І такі басейни при дитячих садочках це не щось недосяжне – це можна зробити силами громади при кожному закладі.

Водночас можливе запровадження додаткових платних послуг:

• вивчення іноземних мов,

• хореографічні кружки,

• заняття з робототехніки тощо.

Потреба тільки Білогородки – це ще два дитячих садочки (біля ЗОШ №2 та в селі Шевченкове), а також мінімум одна школа в районі села Шевченкове, проєкт на яку вже є. Також можлива добудова корпусу школи №1.

На мою думку, в рамках об'єднаної територіальної громади це цілком реально – поліпшити освітню інфраструктуру та забути про черги та другі зміни в школах. Цьому сприятиме грамотне розподілення бюджету та залучення зовнішнього фінансування.

place Адреса

Думка Богдана Хамідуліна з приводу актуальної теми

access_time Графік роботи

Богдан Хамідулін - шляхи вирішення проблеми

87 запитів за 0,235