Бородянський районний суд виправдав голову сільради, яку звинуватили у підробці документів

today 02.07.2021 query_builder 10:42 remove_red_eye 1207 bookmarks Новини

Бородянський районний суд Київської області в особі головуючого судді Стасенка Г.В. визнав невинуватою голову Яблунівської сільської ради у пред`явленому обвинуваченні у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, і виправдав її у зв`язку з недоведеністю складу кримінального правопорушення в її діянні.

Жінка обвинувачувалася в тому, що перебуваючи на посаді Яблунівського сільського голови Макарівського району Київської області, вона склала та видала завідомо неправдивий офіційний документ, інформує «Київський регіон».

З’ясовано, що Яблунівський сільський голова в кінці травня 2008 року, достовірно знаючи про те, що рішенням двадцятої сесії Яблунівської сільської ради Макарівського району Київської області п`ятого скликання від 28 травня 2008 року за № 177 не надавався дозвіл на виготовлення технічної документації для передачі земельної ділянки у власність площею 0,18 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, усвідомлюючи те, що при прийнятті рішення № 177 на сесії таке питання не розглядалося та відповідне рішення не приймалося, видала та засвідчила своїм підписом та відтиском гербової печатки сільської ради завідомо неправдивий офіційний документ – витяг з рішення двадцятої сесії Яблунівської сільської ради Макарівського району Київської області п`ятого скликання від 28 травня 2008 року за № 177 про надання дозволу на розробку технічної документації для передачі земельних ділянок у власність площею 0,18 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, який в подальшому передала невстановленій особі для оформлення на особу права власності на вищевказану земельну ділянку.

Дії голови були кваліфіковані за ч. 1 ст. 366 КК України, як складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.

Суд, аналізуючи досліджені докази, погодився з тим, що три зазначені документи, які були підписані обвинуваченою: витяг з рішення Яблунівської сільської ради Макарівського району Київської області № 177 від 28 травня 2008 року, додаток № 3 до рішення Яблунівської сільської ради Макарівського району Київської області № 177 від 28 травня 2008 року та додаток № 2 до рішення Яблунівської сільської ради Макарівського району Київської області № 176 від 28 травня 2008 року мають істотні розбіжності щодо надання земельної ділянки третій особі і щодо цільового призначення земельної ділянки.

Але оцінюючи досліджені докази в межах висунутого обвинувачення, суд вирішив, що в ході судового розгляду стороною обвинувачення не було надано достатніх та допустимих доказів на доведення наявності в діянні Яблунівського сільського голови складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, і висунуте проти неї обвинувачення ґрунтується лише на припущеннях, а тому за цим обвинуваченням її необхідно виправдати, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 373 КПК України.

Фото - «Київський регіон»

92 запитів за 0,226