Боржникам за комунальні послуги заборонять виїзд за кордон та керування авто?

today 04.12.2020 query_builder 08:33 remove_red_eye 182 bookmarks Новини

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів від «Слуги народу» Галина Третьякова зареєструвала у Верховній Раді постанову, якою рекомендує ухвалити законопроєкт про зміни до законодавства щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг № 3613. Вона розміщена на сайті Верховної Ради України, інформує sud.ua

Пропонується внести зміни до Закону «Про виконавче провадження».

Зокрема, є намір прирівняти боржників за житлово-комунальні послуги до боржників по сплаті аліментів. Змінами передбачено, що за наявності заборгованості зі сплати ЖКП державний виконавець виносить постанови:

1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України;

2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами;

3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та іншою зброєю;

4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.

Всі обмеження знімаються після погашення заборгованості з оплати ЖКП у повному обсязі.

Ще передбачені штрафи для злісних неплатників. Пропонується за наявності заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% суми заборгованості, а якщо йдеться про 3 роки – то передбачено штраф у розмірі 50% суми заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Також стягнення може бути звернено на майно боржника - на квартиру, дачу, автомобіль чи інше майно.

До речі, звернення стягнення на зарплату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці зі сплати аліментів та перевищення встановленої Кабміном загальної суми заборгованості по видах житлово-комунальних послуг.

Виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості зі сплати аліментів, заборгованості з оплати ЖКП щомісяця.

Також законопроєктом пропонується внесення змін до Закону «Про судовий збір», відповідно до яких від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення заборгованості з оплати ЖКП.

Тому комунальникам буде значно простіше звернутися до суду за стягненням заборгованості.

Малозабезпечені верстви населення користуються субсидією на оплату житлово-комунальних послуг і найчастіше оплачують такі послуги своєчасно, бо наявність заборгованості за послуги у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії є підставою для її не призначення на наступний період.

Фото із мережі Інтернет

Подивіться інші записи

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Білогородці, Бобриці, Боярці, Бучі, Ворзелі, Горбовичах, Гореничах, Горенці, Гурівщині, Жорнівці, Ірпені, Лісному, Любимівці, Милій, Михайлівці-Рубежівці, Княжичах, Крюківщині, Обухові, Неграшах, Новому, Святопетрівському, Софіївській Борщагівці, Петрушках, Тарасівці, Ходосівці, Хотові, Фастові, Шевченковому, Шпитьках, Юрівці (19.07)

today 19.07.2021 remove_red_eye 130

На Київщині з військової частини вкрали пального на 1,8 млн грн

today 30.06.2021 remove_red_eye 523

На Київщині знайшли унікальну черешню, що квітла ще 100 років тому

today 11.07.2021 remove_red_eye 411

У Броварах загорілась кофейня

today 06.07.2021 remove_red_eye 1842

Катували розпеченими прасками, вимагаючи усі заощадження

today 13.07.2021 remove_red_eye 974

В аеропорту “Бориспіль” митники впіймали двох наркокур’єрів з Бразилії з кокаїном

today 22.07.2021 remove_red_eye 87

92 запитів за 0,218