Боярська рада без НОВИХ ОБЛИЧ

today 06.11.2020 query_builder 12:02 remove_red_eye 1837 bookmarks Новини

Попри появу нових політичних проєктів та просто таки партійний ажіотаж на виборах до Боярської міськради, перелік депутатів нового скликання ради не особливо вражає новизною. Найчисельнішу фракцію - "Європейська Солідарність" (10 депутатів), вочевидь, очолить головний конкурент обраного мера О. Зарубіна - Вадим Гедульянов, який три роки був головою Києво-Святошинської районної ради. Попри досить бурхливий політичний досвід, він залишається наймолодшим депутатом і в Боярській міській раді. А ось найповажнішою, і не лише за віком, є представниця "Батьківщини" Валентина Коржова (до виходу на пенсію очолювала районний відділ РАЦСу). Серед її колег по фракції незмінний лідер боярської "Батьківщини" Анатолій Матейко та кандидат у мери Боярки від соратників Юлії Тимошенко - Олександр Борецький. В оновленому складі фракції колишній Малютянський сільський голова Руслан Сіленко, і також досвідчені депутати Віктор Марценюк та Євген Михальов.

Багато відомих прізвищ і в майбутніх фракціях інших партій. Приміром, ЄС формують чимало педагогів - директорки двох популярних у місті шкіл: третьої - Стелла Михайлова та гімназії - Світлана Сушко; завідувачка ДНЗ "Даринка" Любов Дуднікова та Сергій Ірклієнко - директор центру підготовки кадрів лісового господарства. Крім того, у команді Гедульянова - колишній Тарасівський сільський голова Володимир Сизон, підприємець Руслан Джалялов, киянка Ольга Гришина, представниця Забір'я Катерина Яценко та очільник районного БТІ Павло Коркін.

Немало відомих жителів громади пройшли до ради і від нової партії "За майбутнє", яку очолив мер Боярки. Серед 9 її представників - два колишніх депутати райради Андрій Вентов та Вячеслав Отрішко, а також міський депутат зі стажем Володимир Сафонов та Віталій Юрченко, керівники міських структурних підрозділів Олександр Дюльдін та Ірина Ткаченко. Розбавили фракцію - учитель Боярської четвертої школи Олег Сидор та Олександр Плотніцький - представник Новосілок, директор фермерського господарства "Лайф".

Та, певно, щонайбільше нових депутатів завели "Слуги народу". Їхній лідер у Боярці Олексій Перфілов програв мерське крісло, але здобув "золоту акцію" - фракцію в шість депутатів, яка, має всі шанси стати коаліцієутворюючою. Серед "зелених" лише один обранець має значний депутатський досвід - це підприємець Андрій Арчаков. Депутатами від СН також стали представник Малютянки Валерій Мілевський, Олександр Верголяс із Тарасівки, боярчанки Аліна Григор'єва та Олена Поліванова. Найменшу фракцію "Самопоміч" мають утворити кандидат на мера Боярки Андрій Назаренко, малютянець Юрій Калуга та тарасівець Віталій Савенко. Представників від Жорнівки, Княжичів, Дзвінкового, Перевозу та Нового у раді громади не буде. Непроста фракційна арифметика додасть роботи і тим, хто працюватиме над створенням коаліції. Чим менше гравців, тим менше можливостей для маневрів. Результати виборів не розв'язали головної дилеми, а радше, навпаки, її посилили - це протистояння Гедульянова та Зарубіна, які тепер мають "уживатися" під одним дахом Боярської ради.

Замість Р.S. Символічно, але партія "Нові обличчя", як і решта 14 гравців забігу, не подолала 5-відсотковий бар'єр. Боярка вкотре довела, що вона залишається досить консервативним містом. Тут віддають перевагу здебільшого досвідченим гравцям. Максимально сприяла цьому і низька явка - приблизно 38%. Тому до ради змогли потрапити лише розкручені партії й ті, яких вели кандидати на голову, що змогли максимально мобілізувати своїх прихильників. За інших обставин, партійна конфігурація була б значно цікавіша.

Власна аналітика "Нове передмістя. Журнал Київщини"

90 запитів за 0,226