Через підпали горить 100 гектарів лісу в районі Чорнобильської зони. Зазначається, що радіаційний фон перевищує норму тільки в осередку пожежі

today 05.04.2020 query_builder 20:46 remove_red_eye 372 bookmarks Новини

4 квітня о 13:22 до ДСНС надійшла інформація, що в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га, а загалом палає 100 га по землі. Наразі ДСНС все ще намагається приборкати пожежу.

Цю ситуацію начальник державної екологічної інспекції пов'язав з підпалами.

«Проблема підпалів трави несвідомими громадянами навесні та восени в нас давно вже стоїть дуже гостро. Втім, штраф за таке порушення досі складає лише 175 грн. І кожен рік ми бачимо одну й ту саму картину – в усіх регіонах палають поля, очерет, ліси. На першому ж засіданні парламенту депутати мають суттєво підняти штрафи за підпал трави. За відсутність маски зараз вас можуть покарати на 17 тисяч гривень. А за підпал, який може забрати чиєсь життя (як вже недавно відбулося на Житомирщині), штраф мізерний. Так тривати більше не може. Штрафи за підпали мають бути збільшені у 50-100 разів», – підкреслив начальник ДЕІ, додавши, що вже є відповідні законопроекти.

Він повідомив, що в центрі пожежі спостерігається підвищений рівень радіації: показники приладу становлять 2,3 при нормі 0,14. Але така ситуація тільки в осередку пожежі, зазначив Фірсов.

90 запитів за 0,258