Чи буде дефіцит сигарет в Україні?

today 21.10.2019 query_builder 12:20 remove_red_eye 198 bookmarks Новини

British American Tobacco зупинила виробництво тютюнової продукції на заводі "В.А.Т.-Прилуки" в Чернігівській області, повідомив один з місцевих телеканалів.

Генеральний директор "В.А.Т.-Прилуки" Артем Скрипка заявив, що ухвалені Верховною Радою України поправки до законопроекту №1049 роблять виробництво сигарет нерентабельним, пише «Економічна правда».

Ці поправки підвищують обов'язкову націнку роздрібних продавців і змушують виробників підвищувати ціни на продукцію, що призведе до зменшення обсягів реалізації.

"Як компанія ми не можемо виробляти продукцію, з якої не знаємо що робити. Через це ми зупинили виробництво. Вже другий тиждень фабрика стоїть", - розповів А. Скрипка.

Нагадаємо, тютюнова фабрика "В.А.Т.-Прилуки" є одним з найбільших платників податків, сплативши торік у бюджет 16,05 млрд грн податків.

До речі, British American Tobacco вирішила перенести центр ухвалення рішень з України до сусідньої Румунії. Цей крок обумовлений і непрогнозованою фіскальною та регуляторною політикою нашого уряду.

Звернемо увагу читачів на те, що керівники компаній-членів асоціації "Укртютюн" запевняють, що наслідком введення торговельної націнки на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі може стати закриття фабрик та втрата 50 тисяч робочих місць у тютюновій індустрії.

Вони підкреслюють, що ціна пачки сигарет може зрости на 14 грн вже з 1 січня 2020 року, що стане причиною збільшення обсягів нелегальної торгівлі тютюновими виробами із 8,4% до 20%.

"Тютюнові компанії є одним із найбільших платників податків в Україні. Тому ми, звичайно, уважно стежимо за тим, що там відбувається. На цьому тижні ми плануємо провести з ними зустріч, для того, щоби пояснити позицію уряду і знайти спільну мову з ними. Нам дуже важливо, щоб не лише вони, а й будь-який бізнес бачив, що ми не будемо стояти на боці лобістів якихось окремих інтересів.

Та правка, яка стала підставою для виникнення занепокоєння у тютюнових компаній, вона була подана не урядом, а народним депутатом. Ми з повагою ставимося до кожного нардепа, також з ним прокомунікували і я думаю на цьому тижні знайдемо вихід з даної ситуації", - прокоментував ситуацію прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

92 запитів за 0,239