Чи буде новий договір на транзит газу?

today 26.11.2019 query_builder 10:55 remove_red_eye 127 bookmarks Новини

18 листопада цього року російський «Газпром» направив НАК "Нафтогаз" пропозицію про продовження на 2020 рік діючого контракту або укладення нового договору про транзит газу, але за умови відмови обох сторін від всіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів.

І ось "Нафтогаз" відповів на цю пропозицію "Газпрому". У відповіді йдеться, що сторони мають і надалі обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами у тристоронньому форматі, пише «Економічна правда».

«Завдяки ефективній спільній роботі уряду, НКРЕКП та оператора ГТС, впровадження європейських правил в Україні, Газпром має всі можливості для того, щоб укласти новий довгостроковий контракт на транзит газу через Україну за цими правилами.

«Нафтогаз» погоджується з варіантом укладення контракту на транзит, який запропонував віце-президент Єврокомісії М. Шевчович.

У нас немає жодного сумніву, що цей варіант відповідає як європейським правилам, так і легітимним інтересам української та російської сторони», - повідомляється на Twiiter-сторінці "Нафтогазу".

У НАК висловили готовність «конструктивно розглядати пропозиції «Газпрому» щодо виконання рішень Стокгольмського арбітражу і відповідної мирової угоди.

На сьогоднішній день за остаточним та обов’язковим для виконання рішенням Стокгольмського арбітражу, який визначений у нашому контракті з «Газпромом» як механізм вирішення спорів, «Газпром» має сплатити «Нафтогазу» приблизно 3 мільярди доларів США. Нас влаштовують грошові кошти, але якщо «Газпром» хоче сплатити цей борг через поставки газу, ми готові розглянути таку пропозицію", - йдеться у відповіді "Нафтогазу".

Також у «Нафтогазі» підкреслили, що врегулювання попередніх та нових спорів між «Нафтогазом» та «Газпромом», відкликання скарги в антимонопольний орган Євросоюзу на порушення з боку «Газпрому» законодавства Євросоюзу про захист конкуренції, а також врегулювання ситуації зі штрафом, який АМКУ наклав на «Газпром» за зловживання домінуючим становищем, не має бути передумовою для продовження транзиту.

92 запитів за 0,235