Чи будуть місцеві вибори за мажоритарною системою?

today 07.10.2019 query_builder 08:42 remove_red_eye 403 bookmarks Новини

У фракції "Слуга народу" переконані, що місцеві вибори слід проводити за мажоритарною системою, а в столиці – за пропорційною з відкритими списками.

Про це заявив перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", пише «Українська правда».

"На місцевому (рівні - ІФ) ми хочемо мажоритарку, крім Києва,"- сказав Корнієнко.

Однак депутат наголосив, що модель мажоритарної системи для виборів до облрад повинна бути такою, щоб кожна громада обов'язково мала свого представника в обласній раді.

Нардеп розповів, що це питання активно обговорюється під час доопрацювання Виборчого кодексу, на який глава держави наклав вето.

У "Слузі народу" також мають намір скоротити термін повноважень місцевих рад до 4 років.

Корнієнко зазначив, що новий адміністративно-територіальний устрій України в рамках децентралізації поширюватиметься й на тимчасово непідконтрольні території – Крим і Донбас.

"Ми будемо приймати адміністративно-територіальний устрій всієї країни, в тому числі Криму, Луганської та Донецької областей повністю. Є всі ці райони, все розраховано. Тут питання буде, звичайно, коли це почне реально діяти", - наголосив перший заступник голови фракції.

Планується до кінця листопада підготувати проєкт нового адміністративно-територіального устрою країни і розпочати його обговорення у суспільстві.

Також Корнієнко переконаний, що для проведення децентралізації слід внести зміни до Конституції, після чого можна буде подавати до парламенту відповідні законопроєкти, зокрема, про префекта.

92 запитів за 0,268